MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 13. januára 2018

Niekoľko nových majiteľov Tesly Model 3 si všimlo zaujímavú zmenu. Nové Tesly Model 3 sa začali majiteľom dodávať namiesto alcantarového, semiš-pripomínajúceho prevedenia interiéru vozidla, s textilným materiálom. Reč je presnejšie o stredových stĺpikoch a vnútorných lemoch okolo strechy. V tlačových materiáloch, ako aj v online konfigurátore Tesly Model 3, si zákazníci totiž najskôr všimli materiál pripomínajúci semiš. Prvé doručené Modely 3 boli navyše tiež vybavené semišovými prvkami.

Tesla Model 3 a dizajnová zmena

V súčasnosti si však majitelia nových zasielaných Modelov 3 všimli, že ich dodané kusy majú stĺpiky aj strechu pokrytú práve textilným materiálom. Na tom by možno nebolo na prvé počutie nič zvláštne, no tento typ materiálu sa používa až vo vlajkových modeloch ako je Model S a Model X. Faktom je, že nejde o zavádzanie zo strany Tesly (hoci ide o zmenu smerom k lepšiemu). Tesla totiž vraj nikdy presne nešpecifikovala typ tohto materiálu. Hovorca sa k tomu vyjadril nasledovne:

“Keďže naďalej zvyšujeme výrobu Modelu 3 a produkujeme viac kvalitnejších áut pre zákazníkov, všetky vnútorné lemy okolo strechy v Modely 3 sú vyrábané z rovnakého prémiového materiálu, aký nájdete v Modeli S aj X. Bolo to tak plánované v tejto fáze výroby.”

Mimochodom, majitelia Tesly s takýmto textilným materiálom v Model X ho charakterizovali ako prémiový materiál, ktorý využíva vo svojich automobiloch aj Mercedes-Benz Triedy E. Tento materiál je nie len trvácny, ale aj sa veľmi dobre čistí.

Zdroj: teslarati.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. januára 2018
Fotománia

+