MojElektromobil
eAutoportal 23. novembra 2017

Významný motoristický magazín Motor Trend každoročne vyhlasuje najlepšie auto roka. Tento rok sa dostal medzi finalistov aj dobré známy elektromobil Tesla Model 3. V rámci predstavenia finalistov uvádza magazín aj zrýchlenie Modelu 3 z 0 na 60 MPH (97 km/h), ktoré sa mu podarilo namerať počas testov. Nameraná hodnota je lepšia, ako uvádza výrobca.

Americký magazín Motor Trend v rámci testovania Tesly Model 3 zmeral aj jej akceleráciu. Z 0 na 60 MPH, čo je cca 97 km/h, sa jej podarilo zrýchliť za úctyhodne krátky čas, a to 4,8 s. To je o 0,3 s lepšia hodnota, ako udáva samotný výrobca. Asi by sme si mali u Tesly zvykať, že svoje modely podhodnocuje. Veď napríklad v prípade Modelu 3 „Long Range“ uvádza dojazd 499 km (EPA) na jedno nabitie. Merania samotnej organizácie EPA však „odhalili“ dojazd 537 km.

Náš tip
Dobrá správa pre držiteľov rezervácií na Teslu Model 3. Vozidlá sa začnú dodávať o čosi skôr

tesla model 3 specifikacie predstavenie

Hodnotenie Tesly Model 3

Tesla Model 3 samozrejme nie je len o výbornom zrýchlení, preto sa na ňu pozrime z hľadiska celkových plusov a mínusov, ktoré uvádza na základe testu Motor Trend. Americký magazín oceňuje najmä výborný dojazd, podporu nadštandardne rýchleho nabíjania a excelentné jazdné vlastnosti. Naopak, výhrady má ku kvalite materiálov v interiéri a sedeniu na zadných sedadlách, pri ktorom majú pasažieri kolená vo zvýšenej pozícii.

„Pokiaľ je Tesla Model 3 budúcnosťou automobilov, tak je to za mňa určite OK,“ hovorí Chris Walton v záverečnom hodnotení vozidla.

Zdroj: motortrend.com

23. novembra 2017
Fotománia

+