MojElektromobil

Tesla, renomovaná spoločnosť na výrobu elektrických vozidiel, nedávno predstavila Megacharger v Las Vegas a priniesla zaujímavú technológiu. Táto nabíjačka je mobilná a môže sa s ňou manipulovať. Niekoľko hodín po predstavení bol Megacharger rýchlo zbalený a premiestnený na iné, zatiaľ neznáme miesto, informuje Teslarati.

Megacharger, špeciálne navrhnutý pre ťahač Tesla Semi, sa môže pochváliť pôsobivou rýchlosťou nabíjania až 750 kW, ktorá je vhodná pre plne elektrické nákladné vozidlo triedy 8. Tieto meganabíjačky však nie sú dostupné všade. Ich nasadenie v súčastnosti obmedzili len na určité regióny na západe USA. Svetové značky ako PepsiCo. a Frito-Lay využívajú tieto meganabíjačky vo svojich distribučných zariadeniach v severnej Kalifornii. V skutočnosti sme len nedávno informovali o tom, ako sa využívanie Tesla Semi spoločnosti PepsiCo v Sacramente stala neoddeliteľnou súčasťou ich obchodných operácií, čím sa podporuje ich používanie Megachargerov.

Nie je to prvýkrát, čo Tesla experimentuje s mobilitou vo svojich riešeniach nabíjania. Spoločnosť už predtým uviedla na trh mobilné nabíjačky, a to v novembri 2019 neďaleko San Luis Obispo v Kalifornii. Cieľom bolo zvýšiť počet nabíjacích staníc v konkrétnych oblastiach.

Pomohla by lepšia nabíjacia štruktúra

V súvisiacich správach Bloomberg nedávno uviedol, že Tesla sa usiluje o financovanie vo výške takmer 100 miliónov dolárov od vlády USA. Ich cieľom? Vytvoriť koridor megachargerov siahajúci od Kalifornie po Texas, čím sa ďalej posilní infraštruktúra pre ich elektrické nákladné vozidlá. Týmto krokom podporia prechod viacerých firiem na bezemisnú dopravu a taktiež posilnia postavenie spoločnosti Tesla na tomto obrovskom trhu.

Elektromobilita dnes už nie je len vecou v osobnej doprave. V čoraz väčšej miere preniká do segmentu veľkotonážnych vozidiel a vozidiel určených na prepravu veľkého počtu pasažierov. Na cestách sa preto pozvoľna začínajú objavovať elektrické autobusy a elektrické kamióny. Ak máte záujem vo vašej firme zistiť, aké možnosti a výhody by vás pri takomto prechode na bezemisnú dopravu čakali, práve pre vás je určená konferencia eFleet Day 2023 Truck&Bus.

Náš tip
Požiar lode Fremantle Highway: Elektromobily zostali zachované, chcú ich dostať na pevninu
14. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+