MojElektromobil

Očakávaný elektromobil značky Luxeed, ktorý vzniká na základe spolupráce technologickej spoločnosti Huawei a čínskym automobilovým výrobcom Chery, na trh dorazí pod modelovým označením Luxeed S7.

Ako informuje portál CnEVPost, pôjde o vôbec prvý model tejto značky. Podľa vyjadrenia zástupcu spoločnosti Huawei sa má na trh dostať “približne o dva mesiace”, čo by malo znamenať, že pôjde o koniec novembra 2023. Už ako súčasť prvotných informácií sa objavovali vyjadrenia, že pôjde o priameho konkurenta pre elektromobily od Tesly. Okrem toho bude o zákazníka bojovať proti modelom ako BYD Han či Nio ET7.

Pôvodne sa uvádzalo, že nový Luxeed bude rivalom pre Tesla Model 3, teraz šéf spotrebiteľskej divízie Huawei, Richard Yu, hovorí o tom, že elektrický sedan bude prekonávať Tesla Model S, a to vo viacerých ohľadoch. Toto vyjadrenie ale nateraz treba brať so značným nadhľadom.

Luxeed S7 | Zdroj: Luxeed

To by teda malo znamenať, že Luxeed S7 by mohol patriť medzi popredné luxusné elektromobily. Veľmi otáznou sa stáva doteraz naznačovaná cena, kedy sa špekulovalo o hranici 28 000 až 30 000 dolárov.

Základná verzia Tesla Model S ale začína na 75 000 dolároch, pričom sa pozeráme na elektromobil s maximálnou rýchlosťou 250 km/h, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a ďalšími špičkovými parametrami.

Predstava, že by tieto parametre Luxeed dokázal prekonať za skoro tretinovú cenu nateraz nevyzerá príliš reálne. Karty však môžu zamiešať masívne štátne dotácie, kvôli ktorým sa elektromobily z čínskej produkcie dostali do pozornosti Európskej únie.

Luxeed S7 | Zdroj: Luxeed

Elektromobil Huawei príde v tomto roku. Odhalené boli živé fotografie

11. augusta 2023

To že Xiaomi sa pripravuje na uvedenie svojho elektromobilu nie je žiadnou novinkou. Miernym prekvapením už môže byť to, že so svetom elektrickej jazdy koketuje aj ďalšie známe meno technologického sveta – Huawei. Ako informuje portál Carscoops, na čínsky trh už čoskoro dorazí novinka, ktorá bude konkurovať populárnemu elektromobilu Tesla Model 3.

Elektromobil Huawei | Zdroj: MyFixGuide

Tento elektromobil vzniká vďaka spolupráci medzi spoločnosťou Huawei a čínskym štátom vlastneným výrobcom automobilov Chery. V pravom zmysle slova nepôjde o elektromobil Huawei, pretože ten sa stará “len” o technologické zázemie modelu označovaného ako EH3.

Spomína sa napríklad nasadenie systému HarmonyOS 4 či inteligentného jazdeného asistenta ADS 2.0. Portál MyFixGuide navyše uvádza, že spoločný výsledok bude predávaný pod značkou Huawei Luxeed.

Do obehu sa dostalo už aj niekoľko propagačných snímok predmetného elektromobilu. Nateraz ale nie sú vôbec známe technické parametre. V tomto smere sme sa objavili akurát špekulácie, že Huawei Luxeed bude využívať architektúru E0X, ktorú automobilka Chery plánuje využiť aj pre svoje prémiové modely Exeed Sterra ES a Exeed Sterra ET.

To by malo znamenať, že s najväčšou pravdepodobnosťou siahne po batériách od známeho výrobcu CATL pre dojazd až 700 km a chýbať by nemal ani samostatný pohon pre obidve nápravy. Silno sa špekuluje aj o predajnej cene, ktorá by vraj mohla začína približne na 28 000 dolároch (v prepočte z 200 000 čínskych jüanov).

Yu Chengdong zo spoločnosti Huawei mal prostredníctvom sociálnej siete Weibo potvrdiť, že elektromobil sa do predaja dostane už počas tretieho kvartálu 2023.

Elektromobil Huawei | Zdroj: MyFixGuide

Náš tip
Prvý pohľad na elektromobil Xiaomi. Ponúkne veľkú batériu a 800 km dojazd
28. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+