MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 12. februára 2018

Šéfka životného prostredia, zdravia a bezpečnosti v rámci spoločnosti Tesla Laurie Shelby sa vo svojom blogu vyjadrila, že ich cieľom je spraviť z Tesly najbezpečnejšiu továreň na svete. Predstavený bezpečnostný plán obsahuje množstvo scenárov, ktoré sa vo fabrike takých rozmerov môžu vyskytnúť.

Bezpečnosť sa všeobecne podceňuje

Shelby pracuje už 25 rokov a o bezpečnosti vo fabrikách vie rozhodne za ten čas už dosť. Vraví, že bezpečnosť sa častokrát podceňuje a ťažko vôbec hovoriť o nejakých preventívnych opatreniach. Navyše, málokedy počúva manažment sťažnosti zamestnancov na nejaký problém. Na toto všetko sa Shelby chystá reagovať. Tesla sa už pred tým snažila vypočuť zamestnancov a implementovať ich podnety do praxe. To všetko prispieva k lepšej nálade na pracovisku.

Náš tip
Musk vraví, že nová aktualizácia Autopilota je vo finálnej testovacej fáze

Proces integrácie po zraneniach sa má tiež vylepšiť

Dobrým príkladom je aj program Návratu do práce, kedy Tesla po zraneniach či rôznych problémoch presúva zamestnancov na menej náročné pozície, kým sa úplne nezotavia. Jediným zádrheľom v tomto zmysle bol aj nižší plat, ktorý zamestnanci v menej náročných prácach dostali. Aktuálne sa v tomto programe situácia vylepšila tak, že robotníci nemajú zmeny v plate, napriek nižšej pozícii. Do budúcnosti sa plánuje zaviesť aj taký scenár, že keď nebude môcť zamestnanec vôbec pokračovať v práci vo fabrike, dostane možnosť pracovať v odvetviach ako sú neziskové organizácie, knižnice a podobne. Naďalej bude pritom dostávať predošlý plat. Od Tesly to bude forma kompenzácie.

Náš tip
Toto sú veci, ktoré kritizujú majitelia Tesly Model 3 | VIDEO

Tesla už znížila nehodovosť o polovicu

Treba povedať, že úrazy vo fabrikách nie sú ničím výnimočným. Spoločnosti Tesla sa však podarilo svoju nehodovosť znížiť. Podľa stupnice TRIR, ktorá prepočítava bezpečnosť, mala Tesla v predošlých rokoch skóre 12,6, čo sa im podarilo aktuálne znížiť na 6,2. Podľa všeobecných meradiel je to veľmi dobré číslo, ktoré značí vysokú bezpečnosť a už teraz patrí továreň vo Fremonte k najbezpečnejším na svete.

Zdroj: teslarati.com

12. februára 2018
Fotománia

+