MojElektromobil

Autopilot má stále čo robiť, aby bol skutočne autonómnou jednotkou a ľudia často od neho očakávajú ešte viac, ako je schopný momentálne spraviť. CEO spoločnosti Tesla Elon Musk však sľubuje frustrovaným vodičom, že najnovší update je prichystaný a dostáva sa do “finálnej testovacej fázy”. Už od uvedenia Autopilot 2.0 do vozidiel v roku 2016 ho Tesla samozrejme ďalej zlepšuje a stavia ho na vlastnej architektúre, ktorá zahŕňa vlastnú neurónovú sieť a technológiu počítačového videnia.

Tesla a autopilot

Elon Musk už minulý rok pripustil, že vylepšovanie Autopilota je omnoho ťažšie, ako predpokladali. To vedie k väčšiemu oneskoreniu. Vedúci vývojového tímu softvéru Autopilota Chris Lattner sa vyjadril, že ho trápi, že na Autopilotovi vidí len malý progres:

Zaujímavosťou je, že len krátko na to napísal Elon Musk odpoveď na Twitteri jednému z používateľov, že Tesla už prišla k záverečnému testovaniu pokročilejšieho Autopilota.

V inom komentári však schladil “horúce hlavy”, pretože sám vraví, že ich Autopilota by zrovna nenazval “bohatým na množstvo funkcií”. Taká je zatiaľ len developerská verzia. Napriek všetkému však Musk hovorí, že majú najrozvinutejšiu neurónovú sieť s umelou inteligenciou, aká je momentálne v praxi.

Zdroj: electrek.co

7. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+