MojElektromobil
eAutoportal 25. mája 2017

Nová generácia tzv. Enhanced Autopilota od Tesly disponuje rozsiahlym hardvérovým arzenálom a supervýkonnou výpočtovou jednotkou. Je tak po všetkých stránkach lepšia ako pôvodná verzia. Napriek tomu, veľmi dlho neponúkala ani funkcionality prvej generácie. Podľa slov Elona Muska, Autopilot 2.0 sa potreboval naučiť všetky svoje funkcie nanovo, a to v praxi počas samotného jazdenia. Zozbierané a otestované poznatky potom Tesla premietla do postupných aktualizácií softvéru Autopilota, čím zvyšovala a aj neustále zvyšuje úroveň jeho funkcionalít. Najnovšia aktualizácia prinesie podľa Muska hneď niekoľko vylepšení.

Tou najzásadnejšiu by malo vylepšenie plynulosti riadenia v režime Autopilota. Niektorí zákazníci Tesly sa sťažovali na funkcionality Autosteer a TACC, ktoré podľa nich nefungovali optimálne. Údajne v nich vyvolávali až nepríjemné pocity. Z ich názorom sa stotožnil dokonca aj samotný Elon Musk. A tak bolo jasné, že sa dočkáme nápravy.

Náš tip
Na Slovensku má vyrásť testovacia dráha pre inovatívne autonómne vozidlá
tesla autopilot aktualizacia riadenia
Zdroj: Schrag

Podľa Muskových slov zabezpečí nová aktualizácia, že spomínané systémy budú fungovať hladko ako hodváb. To však nie je všetko.

Aktualizácia prinesie aj ďalšie vylepšenia

Zdokonalenie plynulosti čiastočne autonómneho riadenia nebude jediným vylepšením, ktoré prinesie aktualizácia. Jej súčasťou bude aj podpora pre kolmé parkovanie, zdokonalenie funkcionalít dažďového senzora predných stieračov či vylepšenie webového prehliadača infotainmentu.

Ako je známe, len 30 % majiteľov elektromobilov značky Tesla používa internetový prehliadač, ktorý je dostupný prostredníctvom infotainment systému. A to aj napriek 17″ dotykovému displeju s vysokým rozlíšením, ktorý slúži na prezeranie webu.

Zdroj: electrek.co

eautoportal zdielanie

25. mája 2017
Fotománia

+