MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 7. februára 2018

Očakávaný Tesla Model 3 sa v prvom rade doručoval zamestnancom a obyvateľom Kalifornie, no elektromobil už dorazil aj k množstvu ďalších zákazníkov. Hoci ešte potrvá, kým si všetky objednávky nájdu svojich majiteľov, sú tu už prvé zákaznícke recenzie. Jedna z nich pochádza od chalanov z JR Garage, ktorí sú čerstvými majiteľmi Tesla Model 3. Chalani sú veľkými fanúšikmi Tesly a vlastnia aj Tesla Model X P90D, s ktorým najazdili tisíce kilometrov.

Vypočuje ich Elon Musk?

Na Tesla Model 3 si noví majitelia odjazdili už vyše 480 km a hoci stále sú autom vo všeobecnosti nadšení, pripravili si video, v ktorom zhrnuli všetko, čo sa im na elektromobile nezdá používateľsky prívetivé. A tých vecí veru nie je najmenej. Po bližšom zamyslení treba zrejme niektoré aj uznať. Uvidíme, či na to pán Elon Musk zareaguje. Je totiž známy tým, že často si vypočuje lamentácie zákazníkov a niektoré sťažnosti napraví.

Otvorená kritika

V prvom rade, mladíci kritizovali, že všetky funkcie sa ovládajú prostredníctvom displeja, pričom to poriadne môže oslabovať pozornosť. Rovnaký je problém aj pri využívaní navigácie, ktorá sa zobrazuje dosť nelogicky až na pravej strane displeja. Svoje muchy má aj Autopilot. Má problém so zmenou jazdných pruhov, niekedy nie je úplne spoľahlivý, konštantná rýchlosť sa dá tiež meniť len cez displej. Čo sa týka ďalších praktických vecí, lesklý interiér je už po malej chvíli pokrytý odtlačkami prstov, predné sedadlá sa nedajú nastaviť do niektorých želaných polôh, vysoký ľudia majú na zadnom sedadle problém, že sú príliš vysoko. Za zmienku stojí aj fakt, že podľa nich sa až príliš ťažko riadi a pedále vyzerajú dosť lacno. Pozrite si video a posúďte sami:

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. februára 2018
Fotománia

+