MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 5. februára 2018

Spoločnosť Tesla mala už v januári minulého roka zaradiť do plateného nabíjacieho programu Superchargeru svoje vozidlá Model S a Model X, no doteraz sa tak nestalo. Navyše, spätne rozšírila bezplatný prístup niektorým majiteľom Tesly. Ďalším ohláseným mesiacom spustenia plateného programu bolo aktuálne obdobie, no spoločnosť opäť predĺžila bezplatné nabíjanie.

Kredit 400 kWh na 1 rok

Aktuálne to v praxi to funguje tak, že keď si niekto kúpi Model S alebo Model X, automaticky je zaradený do plateného programu v rámci nabíjacích staníc Tesla Supercharger. Tu však majú k dispozícii “kredit” v hodnote 400 kWh bezplatného dobíjania za rok, prípadne môžu využiť referenčný kód. Faktom však je, že takmer každý nový majiteľ Tesly Model S a Model X má takýto kód.

Nabíjanie na Superchargeroch však nemajú zdarma majitelia Modelu 3. Tí sa nemajú plateniu ako vyhnúť. Tesla spoplatnenie odôvodňuje tým, že výťažok použije na budovanie a zväčšovanie infraštruktúry Supercharger staníc.

Nový program Supercharger Fair Use

Niektorí majitelia však precestujú viac ako ponúka 400 kWh kredit na rok. Cítia sa trochu znevýhodnení a Tesla na to odpovedala. Vytvorila im program “Supercharger Fair Use”, kde sa zameria práve na majiteľov, ktorí cestujú na dlhšie trasy.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. februára 2018
Fotománia

+