MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 8. februára 2018

Spoločnosť Tesla začína púšťať do obehu OTA aktualizáciu svojho softvéru. A hoci už dávnejšie hovorila o viacerých nových funkcionalitách, v update neprichádzajú zrovna prevratné funkcie. Ide o aktualizáciu 2018.4.1, v ktorej pribudol napríklad indikátor tlaku v pneumatikách. Aktuálne si tak majitelia Tesly môžu zobraziť tlak v jednotkách BAR či PSI. Stačí vojsť do hlavného menu do Nastavení a tu vyhľadať možnosť Jednotky a Formát.

Náš tip
Tesla Model 3 Road Trip – nadšenec povozí Európanov na svojom Modeli 3

Kanadská francúzština oficiálne v menu

Ďalšou novinkou je “nový jazyk”. Teda, v podstate staro-nový. Tesla sem totiž pridala možnosť “Kanadská francúzština”. Hoci už pred tým Tesla obsahovala možnosť “francúzskeho jazyka”, teda nastavenia rozhrania do francúzštiny, preukázala láskavosť rastúcemu trhu v Kanade, presnejšie oblasti Quebecu, kde sa hovorí najmä po francúzsky. Tento jazyk zároveň funguje aj pri hlasových poveloch.

Automatické vyhrievanie volantu

Treťou novinkou je automatické vyhrievanie volantu, k čomu sa viaže milá historka s Twitterom. Jeden z používateľov sa na to spýtal Elona Muska na tejto sociálnej sieti – a šéf Tesly mu odpovedal, že na jeho podnet sem automatické vyhrievanie volantu pridajú. Nuž, a to je všetko z tých väčších aktualizácií.

Zdroj: electrek.co

8. februára 2018
Fotománia

+