MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 17. januára 2018

Elon Musk vo svojom tweete na sociálnej sieti Twitter ohlásil, že Tesla Model 3 bude rozširovať a vyvíjať hlasové povely. Tie sa budú uberať smerom k ešte väčšej autonómii tohoto auta. Musk to prezradil v odpovedi na tweet fotografa Tysona Edwarda, ktorý sa jendoducho spýtal, či sa môžeme sa tešiť na ďalšie hlasové povely, ktoré by zväčšili bezpečnosť jazdy.

Väčšina príkazov sa tu totiž zadáva len prostredníctvom displeja, čo podľa neho značne oslabuje pozornosť vodiča. Pán Musk mu na sociálnej sieti odpovedal a aj prisľúbil, že cez hlasové ovládanie sa bude dať vykonávať kopec vecí a jeho softvérový tím na tom usilovne pracuje. Model 3 podľa neho už onedlho dostane viac zaujímavých funkcií.

Tesla Model 3 navyše zohrá dôležitú úlohu pri uvádzaní do éry plne autonómnych vozidiel. Treba však poznamenať, že Tesla už teraz ponúka veľké množstvo hlasových povelov a jeho asistent patrí k tým najlepšie vybaveným.

Náš tip
Tesla Model 3 je podľa testov v skutočnosti rýchlejšia ako uvádza výrobca

Onedlho aj automatické vyhrievanie volantu

Okrem vylepšovania hlasových povelov sa používatelia Tesly môžu tešiť aj na niekoľko nových funkcií. Jednou z nich bude aj automatické vyhrievanie volantu po naštartovaní, podobne ako je to pri vyhrievaní sedadiel. Tento tip tiež Musk rozoberal na sociálnej sieti s jedným z majiteľov Tesly. Podľa Muska príde táto fičúra s nasledujúcim updateom.

Zdroj: teslarati.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

17. januára 2018
Fotománia

+