MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 12. februára 2018

You You Xue si kúpil Tesla Model 3 a rozhodol sa, že ju ukáže celému svetu. Reč však nie je o zverejnení fotografie či videa. You You Xue si vzal za misiu spraviť „Tesla Model 3 Road Trip“ a reálne ukázať tento kúsok tisíckam čakateľov v Severnej Amerike. Tento neoficiálny “Tesla výlet” zároveň preveril jeho odhodlanie, keďže napríklad v Quebecu bojoval s množstvom snehu bez zimných pneumatík. Zároveň treba podotknúť, že prvé modely putovali len do okolia Californie, kde sa nachádzajú servisné centrá Tesly. Svojou cestou tak s novinkou dosť riskoval. Zrejme sa mu to však zapáčilo a chystá sa ukázať Model 3 aj Európanom.

Problém s nabíjaním Tesly

You You Xue sa chystá do školy vo Veľkej Británii, kam si prevezie aj svoju novú Teslu. V Severnej Amerike precestoval spolu vyše 20-tisíc kilometrov a poskytol 450 testovacích jázd. Tu mal však veľkú výhodu v podobe silnej siete Supercharger staníc Tesla. Bohužiaľ, v Európe využíva Tesla iné typy nabíjacích adaptérov. Zaujímavosťou pritom je, že Tesla ho od takéhoto roadtripu odrádza. You You sa však na margo témy vyjadril, že má istý adaptér, ktorý tento problém vyrieši. Problém je však v tom, že sa tým zníži rýchlosť nabíjania. Na nabíjacej stanici tak tento odvážny muž strávi viac času, ako v Severnej Amerike.

You You Xuen už má nachystanú Roadmapu a jeho cestu môžete sledovať aj na jeho facebookovej stránke “Tesla Model 3 Road Trip”. Uznajte, tento majiteľ je poriadne zapálený pre vec. Veď – dali by ste do rúk svoju novú Teslu toľkým ľuďom?

Aktualizované (12.2.2018)

Plán cesty po Európe je teraz obohatený aj o naše hlavné mesto! Fanúšikovia elektromobilu Tesla Model 3 si ho tak budú môcť pozrieť či vyskúšať aj u nás! Podľa predbežných plánov by sa mal tvorca cesty zastaviť aj vo Viedni a to konkrétne 1. apríla 2018 o 10:00. Odtiaľ by jeho cesta mala smerovať práve do Bratislavy. O ďalších detailoch cesty vás budeme priebežne informovať.

Zdroj: electrek.co, Facebook Tesla Model 3 Road Trip


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. februára 2018
Fotománia

+