MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 26. januára 2018

Obľúbený YouTube kanál Now You Know pridal pred pár dňami zaujímavé video o Tesla Model 3. Kanál Now You Know sa venuje modernou formou vzdelávaniu ľudí ohľadom technológií. Nájde sa tu tak množstvo obsahu od elektrických áut a ich fungovania – až po výrobu banánovej zmrzliny. Tento raz si páni Zac a Jesse zobrali na mušku automatické parkovanie, respektíve „Autoparking“. A ten si počínal nadmieru dobre.

Autoparkovanie vyhľadáva voľné miesto pomocou ultrazvukového senzora. Keď nájde miesto na parkovanie, zobrazí “P” v bode, kde si vie predstaviť parkovanie a ponúkne možnosť spustiť parkovacieho autopilota. Po spustení spiatočky a tlačidla “Štart” na obrazovke sa o volant stará samotné auto a vy si sledujte priebeh parkovania pomocou zobrazenia z kamier na displeji auta.

Automatické parkovanie nie len zaparkuje, ale aj dorovná

Zaujímavosťou je určite aj prístup Autoparkingu k spôsobu zaparkovania. Auto bolo totiž v jednom momente už zaparkované, no autoparking opäť vytiahol auto kúsok z parkovacieho miesta a ešte Teslu dorovnal presne na stred medzi dvoma autami.

Navyše, podľa záberov výborne fungujú aj senzory, pokiaľ zachytia v ceste nejakú prekážku. Keď jeden z aktérov vošiel do dráhy cúvajúcej parkujúcej Tesly, tá okamžite zastala a pokračovala až po tom, čo uvoľnil miesto.

Zdroj: YouTube Now You Know, teslarati.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

26. januára 2018
Fotománia

+