MojElektromobil

Volvo polooficiálne prezradilo svoje plány ohľadom nových elektromobilov a plug-in hybridov. Ako informuje portál InsideEVs, došlo k tomu na stretnutí s predajcami v Miami. Švédska automobilka počas najbližších rokov na trh uvedie 5 nových a modernizovaných elektromobilov a 2 plug-in hybridy. Ide o postupné napĺňanie plánu stať sa do roku 2030 čisto elektrickou značkou.

Pripravované elektromobily majú pozostávať z veľkého a malého crossoveru, sedanu a dva športovo ladené kombi. Jedným zo spomínaných crossoverov je práve model označovaný dočasným názvom V546, o ktorom sme sa dozvedeli už pred časom.

V prípade plug-in hybridov by malo ísť o modernizované verzie Volvo S90 a XC90. Volvo v súvislosti s prezentovaním nových a aktualizovaných modelov uviedlo, že pristúpi k posilneniu výroby v americkom závode v Južne Karolíne.

Švédi nový prístup k zvýšeniu dojazdu elektromobilov ukážu už v roku 2025

Švédska automobilka Volvo len nedávno ohlásila veľkú investíciu do svojho výrobného závodu, čím sa pripojila k značkám Ford, General Motors či koalícii Renault-Nissan-Mitsubishi, ktoré v úvode roka 2022 informovali o novej vlne podpory pre segment elektromobility.

Doplnenie portfólia

Teraz sa objavuje informácia, že Volvo už má aj konkrétny plán pre výrobu nového elektromobilu. Ako informuje portál Motor1, ponuka značky Volvo by sa mala v dohľadnej dobe rozšíriť o elektrický crossover, ktorý bude v portfóliu “sedieť” medzi známymi modelmi Volvo XC60 a Volvo XC90.

Výroba tejto, bližšie nešpecifikovanej, novinky má prebiehať vo výrobnom závode v Južnej Karolíne, kde svoje modely mimochodom vyrába aj značka Polestar. Tá síce patrí pod Volvo, no z pohľadu trhu funguje samostatne pod vlastným menom a s vlastným logom. Zameraná je na výkonné športové elektromobily.

Poznať môžeme hlavne jej model Polestar 2, ktorý sme mali možnosť krátko vyskúšať. Zaujímavosťou je, že práve na tomto luxusnom kúsku zažil svoj debut prvý plnohodnotný webový prehliadač pre systém Adroid Automotive.

Nový prístup v praxi

Vráťme sa však k pripravovanej novinke od Volva. Elektrický crossover sa má do výroby dostať v roku 2025. Plán výroby mali potvrdiť dva nezávislé zdroje, ktoré sú dobre oboznámené s plánmi značky Volvo. Technické podrobnosti nateraz chýbajú, vieme len to, že automobilka svoj nový model označuje kódovým označením V546.

Vyrásť má na úplne novej podvozkovej platforme pre elektromobily a pýšiť sa bude “pokročilým jazdným asistentom”. Volvo sa údajne bude opierať o svoj nedávno prezentovaný koncept Volvo Concept Recharge, pri ktorom značka v súvislosti so zvyšovaním dojazdu prezentovala dôraz na celkovú optimalizáciu elektromobilu, namiesto prostého použitia väčšej batérie.

Náš tip
Čo si o slovenskej podpore elektromobility myslia ľudia z brandže? | BLOG
2. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+