MojElektromobil

Športové kupé Audi e-tron GT vstupuje do sériovej výroby. Ide o prvý elektromobil Audi vyrábaný doma v Nemecku a v spolupráci s Porsche.

Prvý elektromobil nemeckej značky, SUV Audi e-tron, sa vyrába vo fabrike pri Bruseli. Pre športové kupé sa Audi rozhodlo využiť domácu pôdu a elektromobil začal vyrábať v nemeckej fabrike Böllinger Höffe. Objednávky začne prijímať až na jar 2021, ceny modelu zatiaľ nepoznáme.

Vďaka spolupráci Audi a Porsche tento model dostane prvky z modelu Porsche Taycan, budú zdieľať rovnaké pohonné ústrojenstvo a môžeme očakávať aj podobné parametre a jazdné vlastnosti.

Koncept e-tronu GT sa prvýkrát ukázal svetu v roku 2018. Napriek už prebiehajúcej výrobe nepoznáme konkrétne čísla jeho produkčnej verzie. Vďaka spolupráci s Porsche však môžeme očakávať parametre veľmi blízke Taycanu.

Náš tip
Audi e-tron GT s dojazdom 488 km odhalené, poznáme parametre a ceny

Koncept dokázal zrýchliť z 0-100 km/h za 3,5 sekundy a s 90 kWh batériou vedel prejsť 400 km (WLTP). Jeho 800V systém dokázal dobiť 320 km dojazdu za 20 minút.

Zamaskovaný prototyp Audi e-tron GT (Foto: Caradvice.com)

CO2 neutrálna výroba

Fabrika Böllinger Höffe je na ceste byť čoskoro uhlíkovo neutrálnou prevádzkou. Už dnes vyrába plug-in hybridné modely a aj preto tu dokázalo Audi zaviesť výrobu e-tron GT rýchlejšie.

“V tejto fabrike sa spája precíznosť, inovácie a udržateľnosť a práve tu sa bude sériovo vyrábať elektricky poháňané Audi e-tron GT. Práve tu idú ruka v ruke vysoký výkon a environmentálne cítenie. So 100% ekologickou energiou a teplom z obnoviteľných zdrojov je výrobný proces CO2 neutrálny. Výroba eliminuje aj papierové balenia a používa hliníkové a uzavrete cykly polymérových a hliníkových obalov. Prvýkrát v rámci Audi sme úplne vynechali vývojový stupeň prototypu.

11. decembra 2020
Zdroj: Audi

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+