MojElektromobil

Občianske združenie slovenských majiteľov elektromobilov Tesla, Tesla Owners Slovakia o.z., v rámci svojich najnovších aktivít adresovalo Elonovi Muskovi výzvu na vybudovanie lokálneho servisného zastúpenia. Najbližšie servisy pre elektromobily Tesla sú pre zákazníkov zo Slovenska momentálne dostupné vo Viedni, Budapešti a Prahe. Túto skutočnosť chce nová výzva zmeniť.

Združenie majiteľov vo svojom príspevku argumentuje, že po slovenských cestách jazdí „niekoľko stoviek“ elektromobilov Tesla bez toho aby mali k dispozícii servisné centrum, pričom každý deň sa má tento počet vozidiel zvyšovať.

V príspevku sa ďalej spomína, že „Slovensko je najväčším výrobcom áut so spaľovacími motormi na svete v prepočte na počet obyvateľov“ a Elon Musk by sa namiesto zápasu v klietke (medializovaný Elon Musk vs. Mark Zuckerberg) mal radšej postaviť tejto skutočnosti. Tým správnym krokom má byť práve otvorenie oficiálneho servisného centra priamo v srdci našej „automobilovej veľmoci“.

Kreatívne adresovaná požiadavka je celkom jednoduchá a priamočiara, no zatiaľ zostala bez akejkoľvek reakcie zo strany samotného Elona Muska, ktorému bola otvorene adresovaná cez Twitter.

Podľa údajov oficiálnej evidencie vozidiel v SR bolo na Slovensku ku koncu júna 2022 prihlásených celkovo 487 elektromobilov značky Tesla. Video k výzve spomína, že aktuálne toto číslo už prekonáva hranicu 1000 vozidiel.

Oficiálna aktivita Tesly na Slovensku bola doteraz pomerne nízka. Vybudovaných máme niekoľko nabíjacích staníc Tesla Supercharger a oficiálny online konfigurátor umožňuje objednať Teslu aj zo Slovenska. Tým to ale prakticky končí. V apríli 2023 u nás síce vznikol prvý Tesla showroom, no ide o neoficiálnu vec v podaní spoločnosti DriveTesla.sk. 

Ani v prípade spomínaných online objednávok to nie je úplne ružové. Vyklikať síce všetko viete z pohodlia svojho domova, no žiadne doručenie priamo na Slovensko sa zo strany Tesly nekoná. Prebratie a dovoz z Holandska si musí vybaviť zákazník. Po väčšom záujme Tesly túžia slovenskí fanúšikovia už dlhé roky.

Za zmienku preto asi stojí aj informácia, ktorá sa objavila začiatkom roka 2022. Tesla mala u nás vybudovať veľkú výrobnú fabriku! Na obrovskú novinku od spoľahlivého zdroja vtedy upozornil Ondřej Bačina z portálu Tesláček. Správa prirodzene obletela média, avšak stačilo len niekoľko dní, aby sa ukázalo, že celé to bolo jeden veľký podvod. Šok vystriedalo sklamanie…

Náš tip
Prach, špina a nulová pomoc: Štyri týždne vo viedenskom servise Tesly
26. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+