MojElektromobil

Nedávno sme sa dozvedeli o výstavbe novej nabíjacej lokality siete IONITY na Slovensku. Teraz prichádzajú správy o rovnakom kroku, ktorý je plánovaný zo strany spoločnosti Tesla. Ako upozornilo občianske združenie Tesla Owners Slovakia o.z., nová nabíjacia lokalita Tesla Supercharger bude vybudovaná v Žiline.

Okrem toho sa na oficiálnej mape objavila aj u našich okolitých susedov. Tesla chce nabíjaciu lokalitu vybudovať aj u našich západných susedov. Konkrétne v Ostrave. Ďalšou lokalitou v relatívne blízkom okolí Slovenska bude rakúska obec Parndorf. 

Vo všetkých menovaných prípadoch ide o plánované lokality a keďže nie sú dostupné žiadne podrobnosti, tak jednoducho nevieme, kedy presne môžeme očakávať ich reálne spustenie do prevádzky. Spomínajú sa očakávané termíny, ktoré sa však môžu meniť – Žilina Q1/2024, Ostrava rok 2024 a Parndorf Q3/2023. Už v januári roku 2021 sa objavili informácie, že piatou lokalitou Tesla Supercharger na Slovensku bude Trenčín.

Na strane Tesly išlo o plánovanú lokalitu. Odvtedy uplynuli už dva roky a tento plán sa stále nepodarilo naplniť, pričom termín možného otvorenia nie je známy. Stále by však malo ísť o platnú lokalitu, čo znamená, že spolu so Žilinou bude mať Slovensko celkovo 6 nabíjacích lokalít Tesla Supercharger: Sielnica (okres Zvolen), Bratislava, Demänová (okres Liptovský Mikuláš), Košice, Trenčín a Žilina.

Zaujímavosťou je, že vo verejnom hlasovaní o nových lokalítách pre umiestnenie nabíjacích staníc Tesla Supercharger bol na Slovensku záujem o pokrytie úplne iného miesta. V dvoch kolách hlasovania o nabíjaciu stanicu bojovala obec Borinka situovaná približne 20 km severne od Bratislavy. Treba však povedať, že v kontexte dôležitých dopravných uzlov je Žilina prirodzenou voľbou.

15. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+