MojElektromobil
eAutoportal 28. septembra 2017

Prvá maskovaná Škoda Superb bola videná na cestách len rok po predstavení aktuálnej generácie. Nedávno boli spozorované ďalšie kamuflované vozidlá. Zaujímavosťou je, že jedno z nich sa vôbec nelíši od toho z pred roka. Naznačuje to, že sa jedná o testovanie plug-in hybridného pohonu? 

Je známe, že koncern Volkswagen Group má v oblasti elektromobility veľké plány. Ich naplnenie je samozrejme závislé od automobiliek patriacich do koncernu. A tak sa elektrifikácií „nevyhne“ ani Škoda. Česká automobilka už ohlásila, že do roku 2025 privedie na trh 5 čistokrvných elektromobilov. Tie budú doplnené plug-in hybridnými verziami bežných modelov. Prvým z nich bude plug-in hybridný Superb, ktorý príde na trh zrejme už ako „facelift“, a to v roku 2019.

Náš tip
Vynovené elektrické SUV Škoda Vision E zažilo svoj európsky debut

Pohon z Passatu GTE

Môžeme teda predpokladať, že prvé maskované testovacie Superby sa objavili na cestách tak skoro z dôvodu, že Škoda v rámci nich testuje plug-in hybridný pohon. Ten by mal byť prebraný z Volkswagenu Passat GTE. Pravdepodobne teda ponúkne 1,4 litrový benzínový motor TSI (115 kW) kombinovaný s elektrickým motorom o výkone 85 kW. Celkový systémový výkon jednotky je 160 kW (218 k). O dopovanie elektromotora sa zrejme postará 9,9 kWh Li-Ion batéria. Vylúčiť však nemôžeme ani to, že 1,4 litrový motor TSI nahradí jeho modernejšia a úspornejšia 1,5 litrová verzia.. Vylepšenia sa však môže dočkať aj batéria, ktorá by mohla disponovať vyššou energetickou hustotou.

Náš tip
Škoda vzkriesi názov Felicia, ktorý pripadne plne elektrickému modelu

Na presné špecifikácie modelu Škoda Superb Plug-in Hybrid si však budeme musieť ešte počkať. Na trh má doraziť v prvej polovici roka 2019. V tom istom roku by sme sa mohli dočkať aj prvého elektromobilu značky, ktorým bude SUV Škoda Vision E.

Zdroj: motor1.com      

28. septembra 2017
Fotománia

+