MojElektromobil

So zaujímavou správou prišiel nemecký Auto Bild. Podľa neho sa do portfólia Škody vráti model s názvom Felicia. Tentokrát má pripadnúť elektromobilu nižšej strednej triedy.

Pôvodný názov Felicia použila automobilka Škoda na pomenovanie svojho posledné kabrioletu, ktorý sa vyrábal v rokoch 1959 až 1964. V 90. rokoch zas pripadol nástupcovi Škody Favorit (1994 – 2001). Do tretice ho bude niesť automobilová moderna, elektromobil postavený na báze hatchbacku nižšej strednej triedy s označením Volkswagen I.D. Meno novej Felície by však malo byť obohatené o prídavok E. Takže celý názov elektromobilu bude Škoda Felicia E.

Náš tip
Škoda Vision E: Predoobraz elektrického SUV s cenou naftovej Octavie
 

Škoda Felicia E konkurentom Tesly Model 3?

Ten bude využívať špecializovanú koncernovú platformu MEB a má byť priamym konkurentom Tesly Model 3. Podľa šéfa pre strategický rozvoj VW Group Thomasa Sedrana, má byť hatchback I.D. lacnejší od Tesly Model 3 až o 7 000 až 8 000 dolárov. To by znamenalo cenu okolo 27 000 až 28 000 USD. Takže Škoda Felicia E, by mohla byť po vzore súčasnej cenovej politiky koncernu ešte lacnejšia. Dojazd oboch koncernových modelov by sa mal pohybovať na úrovni 500 km, a to podľa optimistickej metodiky NEDC. Reálne by sme sa tak mohli dočkať dojazdu okolo 400 km.

Náš tip
Volkswagen I.D. má byť lacnejší ako konkurenčná Tesla Model 3, a to až o 8 000 $
 

Najskôr elektrický “Kodiaq”

Na Škodu Felicia E si však budeme musieť ešte počkať. Na trh by sa mala totiž dostať až v roku 2021. Takže sa stane zrejme druhým elektromobilom značky, po elektrickom SUV, ktoré vzíde z konceptu Škoda Vision E. To sa má objaviť na trhu v roku 2019 až 2020. Celkovo plánuje Škoda uviesť na trh 5 elektromobilov, ktoré pokryjú najdôležitejšie automobilové segmenty. Má sa tak stať do roku 2025.

Náš tip
Škoda pripravuje športový elektromobil, ktorý bude inšpirovaný modelom 110 R
skoda vision e
Škoda Vision E. Zdroj: auto.cz

Za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Martinovi Dubovskému. 

Zdroj: novinky.cz, titulný obrázok: autoexpress.co.uk

eautoportal zdielanie

9. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+