MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 8. júna 2018

Rok 2017 bol jednoznačne najlepším rokom automobilky Škoda. Podarilo sa jej predať až 1,2 milióna automobilov, čo je o 1,2 % viac ako v roku 2016.Automobilka začala aj rok 2018 vo veľkom štýle, za prvé dva mesiace zaznamenala najvyššie predaje v histórii, až 196 tisíc automobilov. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to o 12,4 percenta viac.

Náš tip
ŠKODA VISION E: ELEKTRICKÝ KONCEPT NA BRATISLAVSKOM AUTOSALÓNE 2018 | FOTO

V roku 2019 sa do produkcie dostane model Vision X, ktorý mal debut na autosalóne v Ženeve tento rok. Tento model obsahuje konvenčný spaľovací motor, no aj elektromotor. Automobil dokáže jazdiť čisto na elektrický pohon.

Škoda potvrdila minimálne 5 elektrických vozidiel do roku 2020

V roku 2019 príde do predaja prvý plug-in hybrid model automobilky. Vlajkový model spoločnosti, Škoda Superb by sa mal byť teda prvým plug-in hybridom výrobcu. Detailov o ňom zatiaľ veľa nevieme, no pravdepodobne bude pohonná jednotka podobná tej vo VW Passat GTE. Tá by mala v polovici tohto roka dočkať nejakých vylepšení, ktoré zaručia napríklad dlhší dojazd na elektromotor.

skoda superb plug-in hybrid

Rok 2019 bude aj rokom, keď Škoda predstaví aj prvý elektromobil, ktorý bude fungovať len na elektromotor. Bude to model Citigo. Do konca ďalšej dekády by portfólio značky malo čítať 10 elektrifikovaných modelov, niektoré hybridy, no aj elektromobily.

Náš tip
PO CESTÁCH SA PREMÁVA MASKOVANÁ ŠKODA SUPERB. MOHLO BY SA JEDNAŤ O PLUG-IN HYBRID

Okrem toho sa Škoda snaží expandovať do krajín, kde sa ešte nepredáva. K 102 krajinám by sa tak malo pridať ďalších 18. Najlepšie predávajúcim modelom značky bola v roku 2017 Octavia. Tržby z predaja v minulom roku vzrástli o 20,8 percenta na 16,6 mld €, pričom zisk bol vyšší až o 34,6 % a činil 1,6 mld €. Najviac modelov sa predalo v Číne, Nemecku a Českej republike.

Zdroj: insideevs.com

8. júna 2018
Fotománia

+