MojElektromobil

Pripravované hybridné SUV od automobilky z Mladej Boleslavi príde už o približne mesiac. Automobilka plánuje reálny koncept nového plug-in hybridu predstaviť už na blížiacom sa autosalóne v Ženeve.

Náš tip
ELEKTROMOBILY ZNAČKY ŠKODA BUDEME MÔCŤ PREZÝVAŤ „EMBÉČKÝ“

Škoda Vision X

Vision X by mal byť predobrazom pripravovaného crossoveru automobilky, ktorý by mal prísť do sériovej výroby už v budúcom roku. Malo by ísť o akési koncernové dvojča napríklad k modelu Seat Arona. Hybridné SUV z dielne Škody by malo byť schopné jazdiť aj čisto elektrickým pohonom a ponúknuť viacero možných režimov.

„Úplne nový dizajnový jazyk môžeme pozorovať najmä v interiéri. Opticky dominuje široká a ergonomicky prispôsobenáprístrojová doska s s voľne stojacím farebným displejom, prostredníctvom ktorého je možné ovládať infotainment systém a iné možnosti konektivity.Osvetlené prvky z brúseného krištáľuspolu s farebnou obrazovkouvytvárajú zaujímavé svetelné efekty,“ – popisuje Štěpán Řehák zo spoločnosti Škoda Auto.

Poteší vyššia svetlá výška vozidla, vďaka ktorému by mohla nová Škoda zvládnuť aj ľahší terén. Na skicách, ktoré máme k dispozícii môžeme pozorovať aj výraznejšie prevedenie výrazné nárazníky, prahy či panoramatickú strechu. Ciele automobilky na poli elektrifikácie počnúc týmto modelom sú skutočne odvážne. Každý štvrtý automobil Škoda dodaný na celom svete by mal byť podľa slov automobilky plug-in hybrid alebo plnohodnotný elektromobil. Táto stratégia by sa mala vzťahovať na rok 2025.

Zdroj: auto.idnes.cz

5. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+