MojElektromobil

Automobilka Škoda informovala že jej elektromobily budú “Made in Czech Republic”. Od roku 2020 sa totiž začnú vyrábať v Mladé Boleslavy, takže sa bude jednať o “eMBéčky”. O rok skôr sa spustí v tomto závode aj výroba komponentov pre plug-in hybridné modely značky.

Výroba elektromobilov a elektrických komponentov je podľa automobilky Škoda veľkým krokom na ceste k naplneniu firemnej stratégie “Strategie 2025”. Jej súčasťou je aj výroba 5 elektromobilov rôznych segmentov do roku 2025.

Náš tip
Vynovené elektrické SUV Škoda Vision E zažilo svoj európsky debut

“Budúcnosť značky Škoda bude elektrická. Do roku 2025 plánujeme ponúknuť zákazníkom 5 vozidiel s čisto elektrickým pohonom naprieč rôznymi segmentmi. Teší nás, že prvý elektromobil Škoda bude vyrábaný v Českej republike. Toto rozhodnutie potvrdzuje veľkú dôveru koncernu v zamestnancov spoločnosti Škoda Auto. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky Škoda a ČR, ako jedného z centier automobilového priemyslu,” hovorí predseda predstavenstva Škoda Auto, Bernhard Maier.

Náš tip
Po cestách sa premáva maskovaná Škoda Superb. Mohlo by sa jednať o plug-in hybrid

skoda superb plug-in hybrid

Elektrifikované modely od roku 2019

Okrem elektromobilov sa budú vyrábať v Mladé Boleslavi aj komponenty do plug-in hybridných vozidiel koncernu Volkswagen. Prvý plug-in hybrid značky Škoda však bude schádzať z inej českej výrobnej linky, ktorá sa bude nachádzať v Kvasinách. Týmto vozidlom bude plug-in hybridná verzia modelu Škoda Superb, ktorá príde na trh v roku 2019. Prvý elektromobil Škoda zas bude vychádzať z konceptu Škoda Vision E. Toho sa dočkáme o rok neskôr.

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+