MojElektromobil

Naša redakcia na tohtoročnom bratislavskom autosalóne nemohla chýbať a tak vám prinášame čerstvé informácie o pripravovanej elektrickej novinke z dielne automobilky ŠKODA. Nechýbajú ani fotografie priamo z dejiska udalosti v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Bratislavský Autosalón 2018 sa koná v termíne 24. – 29. apríl 2018.

Náš tip
BRATISLAVSKÝ AUTOSALÓN 2018: ELEKTROMOBILY A HYBRIDY NA JEDNOM MIESTE! | FOTO

ŠKODA VISION E: Digitálna budúcnosť značky

Veľkým lákadlom expozície značky ŠKODA je tiež štúdia VISION E. Futuristický koncept spája typické znaky vozidiel kategórie SUV (ako napríklad zvýšená pozícia sedadiel a veľkorysá priestrannosť) s dynamicky pôsobiacou siluetou a plynulo klesajúcou líniu strechy karosérie kupé. Zvláštnym prvkom sú protibežne sa otvárajúce dvere (s automatickým zatváraním) a štyri samostatné otočné sedadlá. Poteší tiež dlhý rázvor náprav, ktorý sa zastavil na hodnote 2851 milimetrov.

Elektrický koncept ŠKODA VISION E nechýbal na bratislavskom Autosalóne 2018.

ŠKODA VISION E disponuje autonómnym riadením úrovne 3. Na diaľnici môže samočinne zrýchľovať, riadiť, brzdiť a vyhýbať sa prekážkam. Parkovací autopilot (Car Park Autopilot) automaticky navedie automobil na bezplatné parkovacie miesta. V rámci tohto konceptu nechýba široká možnosť konektivity vrátane displejov pre každého pasažiera s množstvom informácií o vozidle a PhoneBox, ktorý vo dverách ponúka možnosť indukčne nabíjať inteligentné telefóny. VISION E sa takisto nabíja indukčne.

“Historicky ide o prvý koncept automobilu značky ŠKODA na čisto elektrický pohon. Som nesmierne rád, že máme možnosť VISION E prvýkrát predstaviť na Slovensku naživo.” – povedal Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Elektromotory s celkovým výkonom až 225 kW resp. 306 konských síl poháňajú všetky štyri kolesá. Výkonné Li-Ion akumulátory a optimálna rekuperácia umožňujú podľa slov výrobcu dojazd až 500 kilometrov na jedno nabitie. ŠKODA VISION E môže dosiahnuť rýchlosť až 180 km/h.

Stratégia v oblasti elektromobility

V stratégii celosvetového rastu spoločnosti ŠKODA AUTO zohráva elektromobilita kľúčovú úlohu. Elektrifikácia modelov ŠKODA sa začne už v roku 2019 uvedením modelu ŠKODA SUPERB s plug-in hybridným pohonom. Neskôr je na pláne aj prvý sériovo vyrábaný automobil značky ŠKODA s čisto elektrickým pohonom. Do roku 2025 značka výrazne rozšíri ponuku hybridných automobilov a modelov s čisto batériovým pohonom v rôznych segmentoch vozidiel.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

26. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+