MojElektromobil

Náhradou pre občanov, ktorí využívali taxi služby, prípadne sa v týchto časoch obávajú cestovať v prostriedkoch hromadnej dopravy môžu služby takzvanej zdieľanej mobility. Jednou z takýchto služieb, ktorá funguje v Bratislave a Košiciach, je car sharing SHARE’Ngo.

V skratke ide o krátkodobý alebo strednodobý prenájom elektromobilov ZhiDou. Človek si cez aplikáciu nájde voľné auto, odvezie sa kam potrebuje, aby si vybavil všetky veci, a nakoniec elektrické autíčko odstaví, aby bolo dostupné ďalším zákazníkom.

Služba funguje 24 hodín denne a nakoľko je registrácia, prevzatie či vrátenie vozidla (vďaka forme free floating), ako aj platba za jazdu bezkontaktná, výrazným spôsobom sa tým eliminuje riziko prenosu nákazy. Prevádzkovateľ samozrejme musí spĺňať prísne podmienky v rámci údržby a dezinfekcie takto zdieľaných vozidiel.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu okolo šírenia koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, musí Share’ngo všetky tieto úkony výrazným spôsobom posilniť, o čom informuje v tlačovej správe.

Ochranné opatrenia Share’ngo

  • Každé vozidlo pri dobíjaní prechádza dezinfekciou pomocou účinného čistenia ozónom. Vďaka tomu je dezinfikovaný aj klimatizačný systém vozidla.
  • Mechanickým čistením prostredníctvom dezinfekčných prostriedkov prechádzajú všetky časti, ktoré prichádzajú do styku s rukou zákazníka.
  • Vo vozidlách sú navyše umiestnené spreje pre dezinfekciu rúk.
  • Share’ngo všetkých klientov dôrazne žiada, aby pri využívaní vozidiel používali ochranné rúška a ideálne aj rukavice.

10 minút jazdy zdarma

Ak sa zákazník rozhodne vozidlá využívať pravidelne, pripravené sú pre neho aj špeciálne zvýhodnené balíčky minút, vďaka ktorým vie výrazne ušetriť.

Keďže pre mnohých bude toto obdobie zaťažkávajúce aj z pohľadu príjmov, rozhodli sme sa každému, kto v priebehu krízového stavu využije naše vozidlo, prideliť na účet každý mesiac 10 minút jazdy zdarma.

Share’ngo ďalej avizuje, že v krátkom čase vyčlení dve vozidlá, ktoré bezodplatne poskytne organizáciám, zabezpečujúcim distribúciu potravín, liekov a všetkého potrebného pre najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva.

Službu SHARE´Ngo môžu samozrejme využívať aj spoločnosti, ktoré v týchto časoch distribuujú svoje tovary donáškovým systémom (reštaurácie, potraviny, drogérie atď.).

Náš tip
Taxikári musia meniť biznis model. Elektromobily v Martine rozvážajú nákupy a jedlo
Náš tip
ZSE Drive napriek náročnej situácii hlási len minimálne obmedzenia

20. marca 2020
Zdroj: TS

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+