MojElektromobil

Mesto Košice sa o chvíľu bude môcť pochváliť prvým elektrickým car-sharingom na Slovensku. Stať by sa tak malo už o 99 dní, na stránke sharengo už beží odpočítavanie. Share’ngo je krátkodobý alebo strednodobý prenájom elektromobilov ZhiDou (ZD) v mestách a obciach. Tento automobil bol navrhnutý v Taliansku a vyrába sa v Číne. Vyniká svojím výkonom, autonómiou a dobou nabíjania. Ponúka všetok komfort bežného mestského automobilu s výhodami elektromobilu.

Ekologické a lacné

Takéto zdieľanie elektromobilov v mestách prináša výhody ako pre používateľov, tak aj pre prevádzkovateľa. Je to často lacnejšie, ako klasická MHD a samozrejme aj ekologickejšie, keďže výfukové plyny sú v prípade elektromobilu nulové. Výhodou je aj odbremenenie dopravy a fakt, že na jedno parkovacie miesto dokážu zaparkovať dve takéto vozidlá. Prevádzkovateľ sa môže zase spoľahnúť na rýchlu návratnosť či nízke servisné náklady.

Základné informácie o elektromobile ZD

  • 18 kWh batérie
  • dojazd 257 kilometrov
  • doba nabíjania doma: 5-6 hodín
  • výkon motora: 30 kW
  • záruka 4 roky
  • cena od 15 290 €

Share’ngo už funguje v niektorých mestách v Taliansku a tešíme sa, že sa dostane aj na Slovensko.

Zdroj: zhidou, sharengo

1. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+