MojElektromobil

Momentálna situácia súvisiaca so šírením koronavírusu drasticky zasiahla takmer všetky odvetvia. Do najväčších problémov sa dostáva segment služieb. Veľkú ranu dostala aj martinská taxislužba Alpha Taxi, známa svojimi cenami, ako aj tým, že svoj vozový park postavila na elektromobiloch.

V rámci aktuálnych opatrení taxislužby nemôžu realizovať prepravu osôb, preto si pomáhajú ako len môžu. Poskytujú prevoz materiálov, rôzneho tovaru, či ako je to v prípade spomínanej služby Alpha Taxi, zákazníkom vybavia nákupy jedla, drogérie či dokonca liekov. Pre hladošov dovážajú jedlo, napríklad aj z ponuky McDrive.

Doba je zlá, a ak chcú firmy toto obdobie preskákať, chtiac-nechtiac, jednoducho musia prispôsobovať svoj biznis model. To, že človek môže nákupy vybaviť bez toho, aby sa musel pohnúť z domu je obzvlášť v týchto dňoch skutočne lákavou službou.

Hoci donášky a kuriérske služby vo väčšine prípadov fungujú, čakacie lehoty sa začínajú poriadne predlžovať. Taxikári na druhej strane nemajú koho voziť a vzhľadom na svoje povolenie patria medzi poriadne flexibilnú sortu. Mesto poznajú z každého uhla a veci dokážu pozháňať veľmi promptne. Navyše sa vyhnete väčšiemu počtu ľudí, a to je proste na nezaplatenie.

Alpha Taxi má pod palcom primárne Martin a Vrútky, treba však povedať, že taxislužby prakticky v každom meste dnes ponúkajú obdobné služby.

Update: ponuka platí aj pre dovoz jedla z McDrive.Pán premiér povedali, že namiesto ľudí máme voziť nákupy, donášky…

Zveřejnil(a) Alpha Taxi – electric taxi dne Pondělí 16. března 2020

Náš tip
Alpha Taxi: Aké sú skúsenosti so zavádzaním elektromobilov pre taxíky | ROZHOVOR
18. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+