MojElektromobil

Automobilky investujú nemalé peniaze do jazdných a bezpečnostných asistentov, ako aj priamo do technológií pre autonómnu jazdu. V ostatných rokoch sa priam predháňajú v tom, kto sa bude môcť pochváliť väčším pokrokom. A hoci je plne autonómne auto stále vecou budúcnosti, šéf Volkswagenu si myslí, že výrazného rozšírenia autonómneho riadenia sa dočkáme už v najbližších 25-tich rokoch. Na tému upozornil portál Electrek.

Herbert Diess sa o svoju víziu najbližšej budúcnosti automobilového priemyslu podelil počas kola otázok a odpovedí na internetovom fóre Reddit. Súčasne dodal, že Volkswagen aktívne vyhľadáva nových partnerov, aby posilnil svoje pôsobenie v oblasti softvéru. 

Zálusk na divíziu Huawei

Celkovo nejde o nič prekvapivé, veď oblasť pokročilého softvéru je dnes už veľmi úzko prepojená so svetom mobility. Vyjadrenia sú ale zaujímavé v širšom kontexte. Časopis Manager Magazin totiž v týchto dňoch priniesol informáciu, že Volkswagen už dlhší čas rokuje s čínskym technologickým gigantom Huawei

Záujem má mať práve o odkúpenie divízie zameranej na technológie autonómneho riadenia. Rokovania majú prebiehať už niekoľko mesiacov. Cena prípadnej akvizície predstavuje “niekoľko miliárd €”.

Novinky pre najbližšie obdobie

Generálny riaditeľ Volkswagenu v rámci komunikácie na Reddite pripomenul, že automobilka pracuje na elektrickom sedane I.D. Space Vizzion, ako aj na SUV verzii pre americký trh. Pohrávať sa má aj s viacerými nápadmi pre Volkswagen ID.3 v prevedení kabriolet. 

Volkswagen taktiež toho pracuje na viacerých elektromobiloch s cenou okolo 20 000€. Bližšie podrobnosti k tejto téme už Diess neprezradil.

Volkswagen ID.3 cabriolet kabriolet
Foto: VW
Náš tip
Prvá jazda s Mercedes EQB: 7-miestne kompaktné SUV
17. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+