MojElektromobil

Volkswagen ID.3 aktuálne patrí medzi najobľúbenejšie elektromobily v Európe. Napríklad v Nórsku si novinka od Volkswagen dokázala udržať niekoľko mesiacov prvé miesto v registráciách. Zdá sa, že Volkswagen ID.3 čaká ešte svetlá budúcnosť, ktorú možno vylepší aj verzia kabriolet.

Automobilka Volkswagen prekvapila zverejnením dvoch náčrtov elektromobilu Volkswagen ID.3, ktorý ale stratil strechu. Žiadne detaily k tomu neboli zverejnené, no vozidlo vyzerá určite zaujímavo. Automobilka ku skiciam pridala iba krátky komentár: „Čo ak? ID.3 ako kabriolet by bol očarujúci – užívajte si prírodu elektricky s otvorenou strechou. Stále premýšľame o tom, ako by sa takýto koncept mohol stať realitou. Náš dizajn má prvotné nápady. Tá najvzrušujúcejšia otázka ale je: čo si myslíte vy? Elektrická jazda s otvorenou strechou ide dokopy?

Náš tip
Volkswagen ID.3: Ďalší skvelý elektromobil, ktorý potrápi konkurenciu | TEST

Do adekvátnych podmienok by sa Volkswagen ID.3 ako kabriolet určite hodilo a moderný dizajn by na seba pútal pozornosť. Na záver iba zopakujeme otázku, čo si o takejto verzii myslíte vy?

Volkswagen ID.3 cabriolet kabriolet

Test Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 sme si zatiaľ mohli otestovať vo verzii s 58 kWh batériou. K dispozícii sme mali dve verzie, a to s nižšou, ale aj najvyššou verziou s Matrix svetlami. Vozidlo sme testovali v chladnejších až zimných podmienkach, takže spotreba bola vyššia. Párkrát sme narazili aj na coldgate, ktorý sme podrobnejšie riešili v samostatnom článku. Tento problém bol ale iba ojedinelý a rýchlejšou cestou po diaľnici sa batéria dá bez problémov zohriať. K najvyššej verzii Volkswagen ID.3 Max sme pripravili aj videotest.

5. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+