MojElektromobil

Elektrický kombík vychádzajúci z konceptu ID. SPACE VIZZION mal svoj debut zažiť už v roku 2021. Teraz však nemecká automobilka Volkswagen zverejnila nové informácie, ktorej okrem iného, uvádzajú, že výroba bude nakoniec spustená až v roku 2023.

Tento dvojročný posun môže byť pre fanúšikov elektromobility sklamaním, no na druhej strane, dlhšie čakanie bude kompenzované viacerými vylepšeniami sériovo vyrábaného modelu. Ten má v aktuálnej forme konceptu niesť názov Volkswagen Aero B. Aspoň tak to uvádza portál Motor1.

700 km dojazd, luxusný interiér

Napriek tomu, že sa stále máme pohybovať vo svete konceptov, dostupných je už niekoľko základných informácií. Pripravovaný elektromobil má ponúknuť dojazd až 700 kilometrov a vyznačovať sa má priestranným interiérom vysokého štandardu.

Očakávané vylepšenia majú vychádzať z neustále inovovanej platformy MEB, pričom badateľné majú byť hlavne v oblastiach superrýchleho nabíjania, priestrannosti, dojazdu, zrýchlenia a maximálnej rýchlosti.

Karoséria Shooting Brake

Volkswagen podľa všetkého siahne po karosérii Shooting Brake so zameraním na maximalizovanie aerodynamiky. Pritom sa máme dočkať kufra s veľkým objemom a atraktívny dizajn.

Podrobnosti o pohone pre sériovo vyrábanú verziu elektrického kombi zatiaľ neboli potvrdené, no spomínaný koncept Aero B má poháňať 202 kW elektromotor umiestnený v zadnej časti konštrukcie.

Podľa vyjadrenia automobilky je tak možné osadiť ešte jeden elektromotor, ktorý by svoje miesto našiel v prednej časti vozidla, a kombinovaný výkon by tak dosiahol 268 kW. V prípade prezentovaného konceptu bola osadená batéria s kapacitou 82 kWh. Či sa tieto údaje ešte výrazným spôsobom budú meniť je otázne.

Náš tip
Volkswagen sa pravdepodobne nevyhne emisnej pokute, zaplatí stovky miliónov eur
18. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+