MojElektromobil

Nemecká automobilka Volkswagen zverejnila oficiálne snímky pripravovaného konceptu ID. SPACE VIZZION, ktorý sa svojej prezentácie pre verejnosť dočká 19. novembra, v predvečer autosalónu Los Angeles Auto Show. Len nedávno sme priniesli správu, že Volkswagen spúšťa výrobu modelu ID.3.

Koncept je postavený na modulárnej platforme MEB a vo veľkej miere vychádza z modelu elektrického sedanu ID. VIZZION, ktorý sa aplikovaním série úprav, v novom prevedení posúva do kategórie „e-kombíkov“. Kombinovať pritom má aerodynamiku kategórie Gran Turismo s priestranosťou charakteristickou pre SUV.

Lahodiť ale bude aj oku. Dizajnéri sa síce museli pridŕžať jazyka rodiny ID., no súčasne im bolo umožnené trošku popustiť uzdu kreativite. Priestor tak dostali aj nezávislé a progresívne rysy, vďaka čomu na „štýlovku“ skĺzne nejeden pohľad.

„Doteraz sme s rodinou ID. ukázali, čo je možné dosiahnuť s elektromobilmi v každej už dobre známej kategórii áut. S konceptom ID. SPACE VIZZION ale vytvárame úplne novú, plne elektrickú, kategóriu,“ vysvetľuje pozadie projektu, šéf dizajnérskej divízie, Klaus Bischoff.

Pri technických podrobnostiach pripravovaného elektromobilu je automobilka, z pochopiteľných dôvodov, veľmi strohá. Zatiaľ uviedla len toľko, že dojazd bude dosahovať až 590 km (WLTP), respektíve 300 míľ (WLTP). Žiadne ďalšie podrobnosti nateraz nepoznáme.

Hoci potvrdila, že sedan, z ktorého nový model vychádza, disponoval 111 kWh batériou, to či bude použitá aj v prípade ID. SPACE VIZZION si necháva pre seba.

Zatiaľ síce ide o koncept, no pri ňom to neskončí. Volkswagen v dohľadnej dobe plánuje spustiť sériovú výrobu a avizuje, že ID. SPACE VIZZION svoj debut na trhu zažije už koncom roka 2021. Pripravovaných je navyše viacero variantov pre rozličné trhy – Severná Amerika, Európa a Čína.

8. novembra 2019
Zdroj: VW

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+