MojElektromobil

Začiatok septembra 2020 sa v Košiciach jasne niesol v znamení elektromobility. V priestoroch nákupného centra Atrium Optima Košice, a na priľahlom parkovisku, si účastníci mohli naživo obzrieť desiatky elektromobilov, elektrické motorky, plug-in hybridy, ale aj elektrické bicykle.

Hlavnému pódiu kraľovali odborné prednášky a zaujímavé diskusie, ktoré mali čo povedať skúseným majiteľom elektromobilov, ako aj laickej verejnosti. Koncentrovaná dávka elektromobility pritiahla nejedno zvedavé oko a medzi verejnosťou pomohla rozšíriť povedomie o možnostiach dnešných elektromobilov. Špeciálna pozornosť v prednáškach bola venovaná vyvráteniu zaužívaných mýtov spojených s elektrickými autami.

Priami účastníci a online diváci Salónu Elektromobilov 2020 v Košiciach získali jedinečnú príležitosť získať informácie od zástupcov automobiliek, autorizovaných predajcov a odborníkov na nabíjaciu infraštruktúru i elektromobily ako také.

Nechýbali ani zástupcovia Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky s najčerstvejšími informáciami o momentálnom stave štátnych dotácií na nákup elektromobilov a plug-in hybridných vozidiel. Na registrovaných účastníkov čakalo aj veľké žrebovanie o atraktívne ceny v podobe elektromobilov na víkend, zážitkových jázd na elektromobiloch Tesla i vecné dary ako domáca nabíjacia stanica a darčekový set Harley-Davidson.

Salón Elektromobilov 2020 v Košiciach pod jednou strechou spojil dlhodobých majiteľov elektromobilov, zvedavú verejnosť a mnohým návštevníkom sprostredkoval prvý kontakt s novou sférou mobility. Prezentoval súčasný stav, no popritom načrtol aj smer, ktorým sa doprava bude postupne uberať v nadchádzajúcich rokoch. Priamo na Salóne Elektromobilov 2020 v Košiciach prebehlo aj slávnostné vyhlásenie výsledkov veľkej ankety Elektromobil roka 2020.

Všetkým partnerom, ktorí akciu podporili, a účastníkom, ktorí si našli čas a počas víkendu ju navštívili, patrí veľká vďaka. Rovnako tak ďakujeme všetkým divákom, ktorí sa k nám pripojili v online priestore priamo zo svojich domovov.

Salón Elektromobilov 2020 Košice – Fotogaléria

8. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+