MojElektromobil

Na akcii Salón Elektromobilov 2020 Košice malo svoje zastúpenie aj Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. V rámci vlastnej prezentácie zverejnili aktuálne informácie o stále prebiehajúcom druhom kole dotácií. O ďalšom, už avizovanom kole dotácií, chcú zverejniť viac informácií až po jeho ukončení.

Štvrtina už vyplatená

Zverejnené informácie sú však určite zaujímavé najmä pre tých, ktorí ešte na schválenie alebo prípadné vyplatenie žiadosti iba čakajú. Riadnou administráciou si doteraz prešlo 755 žiadostí, z ktorých bolo schválených až 611. Štyri žiadosti boli z dôvodu nesplnenia podmienok neschválené, deväť je momentálne na Ministerstve hospodárstva Slovenskej republiky a pätnásť čaká na SIEA. Z toho vychádza, že až 116 žiadostí bolo zo strany žiadateľov stornovaných. Ide o veľké číslo, ktoré je možné vysvetliť rôzne. Či už pandémiou koronavírusu alebo dlhými čakacími dobami na niektoré modely – napríklad Volkswagen e-Up alebo Škoda Citigo-e iV.

Záznam z otvorenia Salónu Elektromobilov 2020 Košice a spoločných diskusií z piatka 4.9.2020 nájdete na to našom Facebook (piatok)

Šesť miliónový rozpočet si ľudia rozdelili za rekordný čas – iba 3 minúty a 41. Z celkového objemu je momentálne 65,7 % schválených, a časť čaká na SIEA a MHSR. Vzhľadom na niektoré storno, prípadne neschválené žiadosti. ešte 5.1 % zostáva v zásobníku. Konkrétne má ísť o sumu 308 tisíc, ktorá bude rozdelená medzi ďalších žiadateľov. Kontaktovaní budú tí, ktorí sa nachádzajú na pozícii 756 a vyššie. Nakoniec presne 25,4 % zo sumy už bolo rozdelených medzi žiadateľov, ktorí si zakúpili svoje autá a teda aj jazdia po slovenských cestách. V počte by malo ísť o viac ako 180 vozidiel.

Doteraz zasadalo päť komisií, posledná 28. augusta 2020. Ďalšie zasadnutie je naplánované na október s ešte neupresneným dátumom. Aktualizovaný zoznam žiadostí zo 7. septembra nájdete na webe MHSR.

Tretie kolo dotácií

Minulý týždeň potvrdil minister hospodárstva, Richard Sulík, že je v pláne aj tretie kolo dotácií, ktoré však bude mať nastavené iné pravidlá. Alokovaná suma bude vyššia, no výška dotácie sa zníži. K podpore by sa preto mal dostať oveľa väčší počet ľudí.

Náš tip
Dotácie na elektromobily sa opäť rozbehnú, dostať sa majú k väčšiemu počtu žiadateľov
8. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+