MojElektromobil

Dotácie na elektromobily a plug-in hybridy v decembri minulého roka boli veľkou témou. Napriek úvodným problémom bol záujem o dotáciu skutočne veľký, nakoľko suma 6 milión eur bola vyčerpaná za presne 3 minúty a 41 sekúnd. Podľa najnovšieho vyjadrenia ministra hospodárstva, Richarda Sulíka, by malo prísť aj tretie kolo dotácie.

Správa prišla len krátko po skončení rokovaní vlády a ako prvá o nej informovala televízia TA3. Podľa slov ministra hospodárstva má však prísť k zmene pravidiel a výške dotácie. Vyčlenený peňažný objem na dotáciu pre elektrické autá má byť väčší, avšak konkrétna suma podpory sa má znížiť. Rovnako tak navrhujú, aby sa podpora týkala menej typov áut: „Aby sme uspokojili všetkých, alebo takmer všetkých žiadateľov,” povedal Richard Sulík. Jedným z cieľov teda je, aby sa vyčlenená suma nerozdelila podobne rýchlo ako tomu bolo naposledy.

Žiadne ďalšie detaily v tejto chvíli nie sú známe. Môžeme teda iba predpokladať, že sa dotácia bude týka už batériových elektrických vozidiel a suma sa zníži na úroveň podpory plug-in hybridov. Na oficiálne podrobnosti si ale budeme musieť samozrejme počkať.

3. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+