MojElektromobil
eAutoportal 31. júla 2017

V druhom dieli nášho seriálu „Rozhovory s automobilkami o elektromobilite“ sme vyspovedali „slovenský“ Volkswagen. Pýtali sme sa na aktuálne elektrifikované modely značky, ako aj plány automobilky v oblasti elektromobility.

Ešte pred samotným rozhovorom si však povedzme, že koncern Volkswagen Group už dávnejšie prezentoval svoje ambiciózne plány, v rámci ktorých majú tvoriť predaje elektromobilov do roku 2025 až 25 % z celkových predajov vozidiel koncernu. Do tej doby má Volkswagen Group uviesť na trh celkovo až 30 elektromobilov.

Podľa doteraz predstavených konceptov plne elektrických vozidiel sa zdá, že najväčší podiel budú tvoriť práve elektromobily značky Volkswagen. Veď sme už mali možnosť vidieť koncepty Volkswagen I.D. (hatchback nižšej strednej triedy), Volkswagen I.D. Crozz (SUV), Volkswagen I.D. Buzz (mikrobus/van), Volkswagen Gen.E (hatchback), pričom ďalšie koncepty sú už na ceste, a to Volkswagen I.D. Lounge a AEROe.

Náš tip
Seriál: „Rozhovory s automobilkami o elektromobilite“ | TOYOTA
 
Samozrejme nemôžeme zabudnúť na súčasné elektrifikované automobily od Volkswagenu, a to elektromobily Volkswagen e-Golf a Volkswagen e-Up, ako aj plug-in hybridy Volkswagen Golf GTEVolkswagen Passat GTE.

Náš tip
Novinka! Zabezpečíme Vám skúšobnú jazdu na vybranom e-aute. Stačí vyplniť jednoduchý formulár

rozhovory s automobilkami o elektromobilite volkswagen

Šéf Volkswagenu pre experimentálny marketing, Greg Lucia, sa navyše vyjadril, že mal možnosť vidieť 2 doteraz nepredstavené plne elektrické sedany. Jeden z nich by mal byť predstavený už na nadchádzajúcom septembrovom autosalóne vo Frankfurte.

Koncern Volkswagen Group taktiež začal s vývojom vlastných batérií pre elektromobily, pričom plánuje spustenie masovej výroby.

Rozhovor s automobilkou VW o elektromobilite

Je už možné na slovenskom trhu objednať nový e-Golf? Aká je čakacia doba na vozidlo?
Áno nový e-Golf sa už dá objednať. Prvý jazdí už v Košiciach. Čakacia doba je cca 10-12 týždňov.

Aký je pomer predajov klasického Golfu, Golfu GTE a e-Golfu?
Nový Golf je k dispozícii od roku 2017, nástup nového Golf GTE a e-Golfu bol len nedávno, preto sa ich predaje môžu zdať nižšie. Očakávame však pozitívny predajný trend.
– Golf TSI+TDI: 1732
– Golf GTE: 0
– e-Golf: 5

Aké novinky prináša nový e-Up! (2017) v porovnaní s pôvodným modelom?
Najmä dizajnové, vylepšená je však aj navigačno-informačná platforma „Maps+more“.

Kedy môžeme očakávať na trhu prvý elektromobil z rodiny I.D.?
Podla informácií, ktorými disponujeme, to bude v roku 2020.

Bude 4. koncept elektromobilu, ktorý predstavíte na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte typu sedan? Ak áno, bude sa jednať o odpoveď na Teslu Model S alebo to bude elektrický ekvivalent Passatu?
Nemôžeme sa k téme vyjadriť.

Čo zaujímavé najbližšie plánuje vaša automobilka v oblasti elektromobility?
Príchod konceptov rodiny I.D.

Koľko elektrifikovaných vozidiel vašej značky sa celkovo predalo na slovenskom trhu?
– e-up!: 43
– e-Golf: 11
– Golf GTE: 1
– Passat GTE: 10

Chystáte v blízkej dobe nejaké špeciálne akčné ponuky v rámci svojich elektrifikovaných vozidiel?
Akčné ponuky sú pre e-Golf (zľava 2 000 €) a Golf GTE (zľava 2 000 €), v blízkej dobe bude akčná ponuka aj pre Passat GTE.

Pripravujete nejaké zaujímavé podujatia, v rámci ktorých sa chystáte propagovať elektromobilitu či vaše konkrétne elektrifikované vozidlá?
V spolupráci s našimi e-Predajcami (7x v SR) sa neustále snažíme prinášať cielenú komunikáciu, ponuky a informačné eventy pre zákazníkov, ktorí o e-mobilitu prejavili záujem.

Vybudovala vaša automobilka na Slovensku nejaké nabíjacie stanice? Je možné pri vašich showroomoch nabíjať automobily do zásuvky? Máte v pláne budovať na území SR nabíjacie stanice pre elektromobily?
e-Predajca ma k dispozícii grátis nabíjačku o výkone 3.6kW počas pracovných hodín. Importér má rýchlonabíjačku 50kW s grátis nabíjaním počas pracovných hodín. V pláne máme postupné budovanie nabíjacích staníc u každého predajcu značky VW.

Za zodpovedanie otázok ďakujeme pánovi Miroslavovi Strakovi – produktovému, mediálnemu a e-mobility špecialistovi VW. 

31. júla 2017
Fotománia

+