MojElektromobil

Pri pohľade na prednú časť najnovšieho konceptu od Volkswagenu s označením Gen.E sme si okamžite vybavili model Scirocco. Nejedná sa však o nástupcu kompaktného kupé, ale o stelesnenie budúceho dizajnového jazyka automobilky. Vzhľadom na “vizuálne” rozmery vozidla, by mal byť Gen.E predzvesťou ďalšej generácie Golfu, a teda možno aj jeho elektrickej verzie. A to nie je všetko, VW sa blysol aj nabíjacím robotom.

Automobilka Volkswagen predstavila na podujatí Future Days Mobility v Nemecku nabíjacieho robota a koncepčné vozidlo s označením Gen.E. Vyvíjané roboty poslúžia na automatizované nabíjanie elektromobilov. To znamená, že stačí zaparkovať k nabíjaciemu miestu a robot sám zastrčí nabíjací konektor na do nabíjacieho portu vozidla a začne nabíjať.

Náš tip
Volkswagen I.D. má byť odpoveďou na Teslu Model 3 | VIDEO

volkswagen nabijaci robot

Vyhnete sa tak “nastavovaniu” nabíjacej stanice, vyberaniu a manipulácii s nabijacím konektorom a autentifikácií prostredníctvom RFID karty. O systéme spoplatnenia však Volkswagen neinformoval. Nabíjacie roboty majú nájsť využitie v podzemných garážach a viacpodlažných parkoviskách. Podobný robotický systém už niekoľko rokov vyvíja aj spoločnosť Tesla.

Náš tip
Plán EÚ: Povinné budovanie nabíjacích staníc v nových a zrekonštruovaných budovách

Volkswagen Gen.E

Veľkou zaujímavosťou podujatia bolo vozidlo, ktoré slúžilo na demonštráciu nabíjania. Podľa dostupných informácií by sa mohlo jednať o koncept, z ktorého dizajnového jazyka bude vychádzať 8. generácia Volkswagenu Golf. Dnes je však otázne, či sa bude vyrábať aj v elektrickej verzii, keďže v roku 2020, kedy má prísť na trh, by sa mal objaviť aj Volkswagen I.D. Bude sa jednať sa o zbrusu nový elektromobil, a to rovnakej triedy ako Golf.

Koncept Gen.E je údajne vyrobený z ľahkých a pevných materiálov a má mať dojazd 400 km.

Zdroj: autocar.co.uk


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+