MojElektromobil

Aj v koncerne Volkswagen si uvedomujú dôležitosť elektrického pohonu pre automobily v budúcnosti. Tak, ako iné automobilky, aj v Nemecku teraz riešia rôzne dôležité otázky, od ktorých sa bude do veľkej miery odvíjať úspech v budúcnosti. Zdá sa, že VW to myslí vážne aj s výrobou vlastných batérií.

Náš tip
VOLKSWAGEN I.D. CROZZ: ŤAHÚŇ PREDAJA ELEKTROMOBILOV ZNAČKY VW

Výroba zostáva v Európe

Elektromobily nie sú koncernu cudzie, no stále sa čaká na výraznejší prienik Nemeckého giganta na tento svieži trh. Pomôcť by mohol práve výskum pre vývoj vlastných batérií. Automobilka si už aj zvolila miesto, kde bude výskum vykonávať – Salzgitter v Nemecku. Týmto spôsobom sa chce aj trochu dištancovať od masívneho sťahovania výrobných hál do Ázie a zachovať si trochu integrity v Európe.

volkswagen i.d. crozz
Zdroj: VW

Volkswagen: Čo urobíme s batériami?

Hoci záujem o progres na trhu s elektromobilmi zo strany VW je zrejmý, koncern bude čeliť rovnakým dilemám ako ich konkurenti. To znamená, že bude musieť zistiť, čo chce vlastne s batériami robiť. Či ich bude vyrábať výlučne iba pre svoje elektromobily a v prípade úspechu si tak zachovať konkurenčnú výhodu, alebo ich bude distribuovať aj pre ostatné automobilky a získa dodatočné zisky takto.

Podľa predstaviteľov koncernu bude v budúcnosti až 40 % ceny auta tvoriť práve batéria. Je preto nesmierne dôležité už v zárodku nájsť ten správny spôsob a zaistiť budúcnosť rozvoja tejto technológie a tohto segmentu trhu.

Zdroj: Westfälische Nachrichte via insideevs

27. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+