MojElektromobil

Unikátny projekt zdieľania elektromobilov na podporu ekologickej mestskej mobility up! city po necelých troch rokoch svojej prevádzky končí. Ukončený bude oficiálne k 30. aprílu 2020.

Prostredníctvom sociálnej siete Facebook o tom informuje priamo spoločnosť Volkswagen Slovakia, ktorá uvádza, že ukončenie činnosti projektu je priamym dôsledkom aktuálnej pandémie koronavírusu.

Projekt up! city vzišiel zo spolupráce spoločnosti Volkswagen Slovakia a OZ Aliancia Stará Tržnica, za podpory partnerov Švihaj Šuhaj, ZSE a mesta Bratislava. Jeho útočiskom bola Stará tržnica v centre Bratislavy, kde si návštevníci mohli prenajať Volkswagen e-Up!, elektrobicykel, elektrickú kolobežku či štandardný a „cargo“ bicykel.

Elektromobily boli vybavené špeciálnou navigáciou so šiestimi trasami v rámci Bratislavy a okolia. Išlo o akési spojenie turizmu a elektromobility. Človek si obzrel krásy hlavného mesta a navyše si na vlastnej koži vyskúšal o čom tá elektromobilita vlastne je.

up! city sa tešil popularite

Projekt sa tešil značnému záujmu. V polovici minulého roka bolo k dispozícii 9 elektrických vozidiel Volkswagen e-UP a vyše 30 bicyklov. Za dva roky prevádzky zákazníci najazdili vyše 340-tisíc kilometrov a okrem toho, že pri svojich presunoch šetrili životné prostredie, nepriamo prispeli aj na viaceré dobré veci – celý výťažok z prenájmu vozidiel a bicyklov smeroval na dobročinné účely.

Táto kapitola v knihe slovenskej elektromobility, bohužiaľ, dospela do svojho náhleho konca. V kútiku duše pritom dúfame, že nepôjde o trvalú obeť koronakrízy, a keď sa naše životy vrátia do normálu, v okolí Starej tržnice budeme opäť vidieť elektrické žihadlá.

up! city, ledva sme ťa spoznali, no budeš nám chýbať!

Ďakujeme za Vašu priazeň a spoluprácu!Vážení zákazníci, partneri a priaznivci projektu up! city,s ľútosťou Vám…

Zveřejnil(a) up city dne Pondělí 27. dubna 2020

27. apríla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+