MojElektromobil

Projekt up! city v centre Bratislavy už funguje dva roky. Zákazníci si v rámci neho môžu požičať elektromobily či bicykle. Momentálne je k dispozícii 9 elektrických vozidiel Volkswagen UP a vyše 30 bicycklov, vrátane elektrických či detských.

Zákazníci za dva roky fungovania najazdili vyše 340 tisíc kilometrov. Vďaka využívaniu elektrických áut šetrili životné prostredie a zároveň prispeli na revitalizáciu námestia pred Starou tržnicou.

„Projekt sme štartovali s ambíciou priblížiť verejnosti nové udržateľné formy mobility. Do bratislavských ulíc a okolia sme priniesli malé mestské žihadlá na elektrický pohon Volkswagen e-up!, ktoré sa stretli s veľkým úspechom, vďaka čomu pribudli do flotily dve nové vozidlá. Zákazníci oceňujú najmä jazdné vlastnosti, rýchlosť nabíjania a čistotu vozidiel,“ uviedla Lucia Kovarovič Makayová, hovorkyňa VW SK.

Tohtoročnou novinkou v rámci projektu up! city je prvá pojazdná kaviareň v elektromobilite s názvom coffee up!, na ktorú môžete natrafiť v rámci rôznych podujatí v centre hlavného mesta.

Najväčší záujem o prenájom je v letných mesiacoch, cez víkendy a sviatky. Vozidlá sú využívané prevažne domácimi, ktorí tvoria až 90 percent zákazníkov. Pri bicykloch je pomer vyrovnaný. Od apríla do októbra si ich požičiavajú viac turisti. Najväčší záujem je o krátkodobý prenájom vozidiel do dvoch dní. Členovia klubu up! city majú prenájom výhodnejší, aktuálne je zaregitstrovaných vyše 330 členov.

Ako to funguje

Otváracie hodiny prevádzkovej kancelárie up! city v budove Starej tržnice na Námestí SNP v Bratislave sú od 10:00 do 18:00 hod. Tu si môžu záujemcovia požičať a vrátiť vozidlo či bicykel a dostanú všetky praktické informácie k zapožičaniu dopravného prostriedku. Zároveň sa priamo na námestí nachádza aj nabíjacia stanica.

Hlavným partnerom tohto projektu je spoločnosť ZSE Drive, ktorá prevádzkuje nabíjaciu stanicu na Starej Tržnici. Zákazníci upCity nabíjajú elektromobily prostredníctvom kariet ZSE Drive, a to aj v zahraničí (v Rakúsku).

Viac informácií o projekte nájdete na www.upcity.sk a na www.facebook.com/upcitysk/.

6. júna 2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+