MojElektromobil

Nie je tomu tak dávno, čo sme vás informovali o započatí projektu up! city. Jeho hlavným cieľom je podpora ekologickej mestskej mobility v rámci Bratislavy a okolia. A to prostredníctvom zdieľania elektrických automobilov, bicyklov a kolobežiek. No a po 2 mesiacoch skúšobnej prevádzky sa včera dočkal oficiálneho spustenia.   

Automobilka Volkswagen Slovakia a Aliancia Stará Tržnica s partnermi ZSE, Švihaj Šuhaj a mesto Bratislava včera slávnostne uviedli do života projekt up! city, ktorý sa sústredil na námestie pred Starou tržnicou. V rámci 2-mesačnej pilotnej fázy si zapožičalo elektromobily Volkswagen e-Up!, elektrické, klasické a cargo bicykle, ako aj elektro-kolobežky, takmer 600 záujemcov.

Náš tip
Bratislavská mestská polícia bude testovať elektromobily BMW i3
up! city
Slávnostné „zapojenie“ projektu up! city
 
Tí najazdili na elektrických automobiloch dokopy 32 000 km, pričom denne boli v teréne v priemere štyri vozidlá zo siedmych, v prípade bicyklov to bolo až 7 kusov. Vekový priemer záujemcov, ktorí využili služby up! city bol 35 rokov.

„Teší nás, že sme našli pre náš projekt spoľahlivých partnerov, pomocou ktorých sme do centra Bratislavy priniesli ekologické formy mobility a zaujali obyvateľov mesta aj návštevníkov. Volkswagen e-Up! vyrábaný exkluzívne na Slovensku je skutočným rodeným Bratislavčanom, ktorý pomáha presúvať sa po meste rýchlo, pohodlne a šetrne k prírode,“ povedal na slávnostnom predstavení up! city Ralf Sacht, predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia.

Náš tip
V Nitre spustili službu zdieľania bicyklov. K dispozícii je 70 bicyklov v rámci 7 stanovíšť

Výlety elektromobilom po Bratislave

Elektromobily Volkswagen e-Up! majú v rámci palubnej navigácie predinštalovaných 6 trás, ktoré sú vhodné na výlety po Bratislave a okolí. Spoznáte tak miestne zaujímavosti, ako aj elektrické automobily. A to všetko ekologicky, bez emisií.

Náš tip
Hlasujte v ankete e-Auto Roka 2017 a vyhrajte zaujímavé ceny!

V rámci projektu up! city bolo zrevitalizované aj námestie pred Starou tržnicou, kde pribudli atraktívne miesta na sedenie a stolové spoločenské hry. Dostupné je aj občerstvenie formou street foodu. V rámci budovy Starej tržnice sa nachádza informačná kancelária, kde sa dozviete a vybavíte všetky potrebné veci ohľadom výpožičky ekologických vozidiel. Tá funguje do konca tohto mesiaca od 10:00 do 22:00 hod. Od 1. októbra bude prevádzková doba od 10:00 do 19:00 hod.

Náš tip
Novinka! Zabezpečíme Vám skúšobnú jazdu na vybranom e-aute. Stačí vyplniť jednoduchý formulár

Viac informácií o projekte up! city, vrátane cenníka služieb, nájdete v našom pôvodnom článku up! city: Prvý slovenský projekt na zdieľanie elektromobilov započal v bratislave.

Zdroje: tlačová správa, vlastné


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+