MojElektromobil
eAutoportal 17. augusta 2017

Nitra sa stáva modernou svetovou metropolou. Vďačí za to nedávno spustenej službe na zdieľanie bicyklov. Zaradila sa tak k množstvu svetových miest, ktoré podporujú ekologickú mobilitu.

Prevádzkovateľ autobusovej dopravy v meste Nitra spustil pod názvom Arriva Bike službu zdieľania bicyklov, tzv. bike sharing. Záujemcovia majú k dispozícii celkovo 70 bicyklov, ktoré sú rozmiestnené v rámci 7 stanovíšť. Mesto Nitra a spoločnosť Arriva od tohto projektu očakávajú zjednodušenie presúvania v rámci mesta, zlepšenie dopravnej situácie a zvýšenie záujmu o mestskú verejnú dopravu.

arriva bike

Pre využívanie služby sa treba zaregistrovať na stránke „arriva.bike“ alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie „Arriva Bike“, ktorá je dostupná pre Android zariadenia na Google Play. Čoskoro má byť k dipozícii aj aplikácia pre iOS zariadenia od Apple. Ďalšou možnosťou ako si požičať bicykle, je zriadenie čipovej karty, ktorú vydáva spoločnosť Arriva Nitra. Pomocou čipovej karty je proces zápožičky o čosi rýchlejší.

bike sharing nitra

Požičaný bicykel je možné vrátiť na ktorékoľvek zo 7 stanovíšť. Tie sa nachádzajú v časti autobusovej stanice, pri pošte na Svätoplukovom námestí, na Župnom námestí, v Mestskom parku pri hokejovej hale, pri obchodnom dome Centro Nitra, zo strany cyklistického chodníka a v blízkosti ŠD Mladosť a Chrenovského mosta.

bike sharing nitra
Cyklopočítač zabudovaný v rámci bicykla
 
Za hodinové zapožičanie bicykla zaplatíte 0,50 €, celodenné (24 hodín) stojí 3 € alebo si môžete predplatiť ročný prístup za 25 €. Platba za službu prebieha po zaregistrovaní automaticky pomocou karty, online. Bicykle budu k dispozícii do 30. novembra. Do ulíc sa majú opätovne dostať 1. marca 2018, v závislosti od počasia.

Zdroj: nitralive.sk

17. augusta 2017
Fotománia

+