MojElektromobil

Elon Musk sa v stredu nečakane zjavil na nabíjacej stanici na Floride. Dôvod jeho prítomnosti bola misia SpaceX a NASA. Vesmírna misia vzbudila na Floride obrovskú pozorosť a aj majitelia Tesiel sú koncentrovaní v tejto oblasti. Elon si počkal v rade na nabíjanie a porozprával sa s fanúšikmi.

Šťastný napriek zrušenému štartu rakety

Muska videlo niekoľko fanúšikov na nabíjacej stanici Supercharger v meste Palm Bay na Floride, približne hodinu cesty od Kennedy Space Center a štartovacej rampy rakety SpaceX. Zastihli ho tu vo štvrtok, deň po prvom pokuse štartu rakety. Elon napriek prvému prerušenému štartu rakety vyzeral veľmi šťastne a spokojne.

Elon sa tu údajne zastavil v spoločnosti svojej ochranky, partnerky Grimes a ich novonarodeného syna na Modeli S aj Modeli X. Raketa Falcon 9 s ľudskou posádkou napokon úspešne vzlietla v sobotu večer o 21:22 hod. SELČ a jej astronauti sú na obežnej dráhe Zeme.

Vždy priateľský a férový

Miliardár a vizionár, šéf Tesly, SpaceX, Boring Company a ďalších inšpirujúcich projektov si nebuduje status dôležitého a nedostupného šéfa. Na Superchargeri na Floride sa porozprával s fanúšikmi a počkal si v rade na obsadené nabíjacie stojany.

Je o ňom známe aj to, že elektromobily vyrobené v jeho firme si riadne kupuje za plnú sumu. Nepredáva ich nikomu so zľavou, či ide o známych alebo rodinu. Vo fabrike sa bežne rozpráva s radovými zamestnancami na výrobnej linke a diskutuje s nimi ich problémy. Nevypláca si zo zisku firmy žiadne dividendy a nemá ani len výplatu.

Štart rakety Falcon 9 s posádkou
Úspešný štart rakety Falcon 9 a Crew Dragon s astronautmi z Cape Canaveral na Floride (Foto: NASA)
31. mája 2020
Zdroj: Tesmanian blog

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+