MojElektromobil

Pred pár dňami Tesla upravila svoj online konfigurátor pre vlajkové lode Raven Model S a X. Údaj akcelerácie z 0-100 km/h sa opäť vylepšil. Zrýchlenie Modelu S je po novom 2,5 sek. a zrýchlenie Modelu X 2,8 sekundy. Prišli aj ďalšie vylepšenia.

Lepšie zrýchlenie dostanú nové vozidlá, ako aj existujúci majitelia Raven verzie vlajkových lodí. Na Twitteri o tom informoval YouTuber Marques Brownlee. To však nie je všetko. Podľa upozornenia aktualizácie dostanú tieto vozidlá aj väčšiu termálnu odolnosť pohonného systému voči opakovanému zrýchľovaniu rýchlo po sebe. Súčasťou je tiež  “gepardí postoj” (Cheetah Stance), ktorý upraví podvozok pred štartom a zabezpečí tak rýchlejší čas akcelerácie.

S touto aktualizáciou majú elektromobily o 46 konských síl viac a Model S môže ešte lepšie konkurovať Porsche Taycan Turbo S na okruhu. Má vyššiu akceleráciu z 0-100 km/h, ako aj čas šprintu na štvrť míle. Ten predstavuje po novom pre Model S čas 10,4 sek. (Porsche Taycan 10,5 sek.) a pre Model X rovných 11 sekúnd. Známe sú boje týchto dvoch elektromobilov na nemeckom okruhu Nurburgring.

Pozrite si vylepšenia novej aktualizácie vo videu YouTube kanálu DragTimes:


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. apríla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+