MojElektromobil

Neoficiálny čas kola na Nürburgringu dokazuje, že Tesla Model S “Plaid” s tromi motormi bude extrémne rýchla mašina.

Prototyp Modelu S údajne zdolal Nürburgring v čase 7 minút a 13 sekúnd – čo je o 29 sekúnd rýchlejšie ako Porsche Taycan (predvýrobná verzia).

Tesla Model S Plaid na Nürburgringu

Po prvom testovaní Modelu S na Nürburgringu Tesla svoje prototypy ešte vylepšila a prekonala predošlý (neoficiálny) čas 7:23 minút.

7-miestny rodinný sedan so športovými úpravami najnovšie zvládol nemecký takmer 21-kilometrový okruh za čas 7 minút a 13 sekúnd. Prekonal tak čas Porsche Taycan o 29 sekúnd. To však stále nie je jej najlepší čas. Tesla tvrdí, že tento prototyp je schopný prekonať kolo za takmer rovných 7 minút.

Prvýkrát sa Tesla objavila na nemeckom okruhu po rekorde elektromobilu Porsche Taycan pred niekoľkými týždňami. Generálny riaditeľ Tesly Elon Musk objasnil, že Plaid verzia reálne pôjde do výroby, a to približne o 1 rok.

Pozrite si detailné fotografie najnovšieho prototypu Model S Plaid na Nürburgringu (Foto: Auto Motor und Sport):

4. novembra 2019
Zdroj: InsideEVs, Auto Motor und Sport

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+