MojElektromobil

Prezident automobilky BMW, Harald Krüger, oznámil, že sa môžeme na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte tešiť na veľmi vzrušujúce prekvapenie. To samozrejme vyvolalo množstvo špekulácií.

Táto infomácia z úst Haralda Krügera zaznela tesne po vyhláseniach o zámeroch automobilky v oblasti elektromobility. Preto sa predpokladá, že sa bude jednať o “elektrifikované” prekvapenie. Zrejme ako najpravdepodobnejšie sa javí prestavenie plug-in hybridu BMW i8 vo verzii roadster. Testovacie vozidlá už dlhšie brázdia cesty, pričom produkčná verzia má byť predstavená začiatkom roka 2018. Bolo by to ale veľké prekvapenie…?

Náš tip
BMW nás dráždi videom zo záverečnej fázy testovania BMW i8 Roadster

bmw i8 spyder

Ako veľmi exotická špekulácia sa javí odhalenie konceptu BMW X7 s vodíkovým pohonom, ktorý BMW vyvíja v spolupráci s Toyotou. V jeho prípade sa ale hovorí až o roku 2019, kedy by mala automobilka ukázať ešte len koncepčné vozidlo.

Náš tip
BMW i3 sa dočkalo faceliftu a novej športovej verzie i3s
BMW X7
Zdroj: carwow.co.uk
 
My osobne si ale najviac želáme, aby sa potvrdila tretia špekulácia, ktorá hovorí o plne elektrickom BMW radu 3. Keďže predstavenie novej “spaľovacej” generácie je už pomaly na spadnutie, elektrická verzia by sa nám ukázala pravdepodobne ako koncept, ktorý by mohol byť základom pre ďalšiu generáciu trojkového radu. Elektrické BMW 3 by tak bolo odpoveďou na Teslu Model 3, ktorá v základe ponúka pohon zadnej nápravy a podľa prvých testov aj vzrušujúce jazdné vlastnosti.

Náš tip
Nadchádzajúca generácia BMW 3 príde aj ako plug-in hybrid a plne elektrický konkurent pre Teslu Model 3
bmw 3 2018
Zdroj: Motor1
 
Do úvahy ešte pripadajú koncepty elektrického BMW X3, ktoré má prísť na trh v roku 2020 či zbrusu nový elektromobil iNext, ktorý má ísť do výroby o rok neskôr. Nuž, musíme si ešte pár dní počkať. Dúfame, že sa bude jednať o skutočne vzrušujúcu elektrifikovanú novinku.

A čo si myslíte o avizovanom prekvapení vy?

Zdroj: insideevs.com, titulná fotografia: motor1.com          

4. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+