MojElektromobil

Súčasný športovo ladený sedan BMW radu 3, nesúci označenie F30/F31, je na trhu už od roku 2011. Nie je teda žiadnym prekvapením, že jeho nová generácia G20 je už pomaly na ceste. Mníchovská automobilka ju uvedie na trh budúci rok. A keďže sú testovacie “práce” v plnom prúde, začínajú sa objavovať prvé špionážne zábery.

Zo záberov maskovanej verzie je jasné, že sa žiadnej revolučnej zmeny dizajnu sa nedočkáme. Veríme, že ďalšie modely BMW už budú niesť osobitejší dizajn a nebudú to len ďalšie “evolučné facelifty”. Veď BMW by si už po dlhých rokoch zaslúžilo zbrusu nový dizajnový jazyk. O ten by sa mal postarať slovenský šéfdizajnér Jozef Kabaň, ktorý pred 2 mesiacmi prestúpil do BMW zo “Škodovky”. Držíme mu teda palce! :-).

bmw 3 2018
Zdroj: Motor1

Podstatné zmeny sa však udejú najmä v rámci pohonných jednotiek. Nové BMW 3 je postavené na modulárnej platforme CLAR, z ktorej vychádzajú aj najnovšie generácie BMW radu 5 a 7. Vďaka nej je možné stavať “atletickejšie” vozidlá, pričom umožňuje variáciu rôznych typov pohonov. A to je veľmi dobrá správa pre nás e-autičkárov. 🙂

BMW 3 2018 tak príde na trh aj v dvoch plug-in hybridných verziách a dokonca aj s plne elektrickým pohonom. Z plug-in hybridov si bude možné vybrať verziu zameranú na ekonomiku prevádzky alebo športovo ladenú verziu. Tá prvá bude disponovať elektromotorom kombinovaným s trojvalcom, zatiaľ čo dynamickejšia “trojka” ponúkne 2-litrový motor podporený výkonnejším elektromotorom.

Pomerne veľkým prekvapením je však avizovaná plne elektrická verzia. A to hlavne po najnovších spravách ohľadom pripravovaného elektromobilu BMW i5, ktorý mal byť koncipovaný ako konkurencia pre Teslu Model 3. Zdá sa však, že túto úlohu prevezme práve nové BMW 3 2018. Veď žiadny iný elektromobil neponúkne pohon zadnej nápravy, a tak bude nová “trojka” jediným priamym konkurentom Modelu 3 v tejto oblasti.

BMW radu 4, ktoré vychádza z radu 3, by malo prísť na trh o čosi neskôr, a to v 2 a 4-miestnej verzii. V tomto prípade sa však zatiaľ nespomínajú alternatívne formy pohonu. Očakávame však, že “štvorkový”rad bude v ponuke minimálne ako výkonnejší plug-in hybrid.

Zdroj: carscoops.com, titulná fotografia: motor1.com  

eautoportal zdielanie

5. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+