MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Nová predajňa Kaufland a nabíjačky pre elektromobily

Známy obchodný reťazec otvoril v Bratislave unikátnu predajňu v Záhorskej Bystrici. Nechýbajú ani nabíjacie stanice, celkovo je možné nabíjanie až pre 6 elektromobilov. Boli sme sa pozrieť aký nabíjací výkon ponúkajú.

Tesla Cybertruck po havárii

Mnohí fanúšikovia už zahliadli tieto autá aj počas toho ako boli prevážané po diaľnici. Medzitým už výrobca testuje nové elektromobily priamo v teréne. V rámci testovania bezpečnosti robia aj tzv. „crash test“, ktorý má otestovať schopnosť automobilu ustáť haváriu. Takto to vyzerá.

Poistenie dojazdu, aby sa rozplynuli všetky obavy

Ak vlastníte alebo premýšľate nad vlastníctvom elektrického auta, určite vám už hlavou preletela myšlienka: „ čo ak nedôjdem na nabíjačku?“ Prípadne ste možno už aj premýšľali čo v prípade, že môj dojazd je nízky a posledná dostupná nabíjacia stanica nie je v prevádzke? Po novom sa takýchto situácií už nemusíte obávať.

Čínsko-európsky spor o cenu elektromobilov

Čínski výrobcovia elektrických vozidiel sú na popredných priečkach v oblasti automobilových inovácií. To nie je nič nové. Nedávne vyhlásenie predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej však nepotešilo týchto výrobcov a podnietilo diskusiu o úlohe štátnych dotácií a konkurenčných inovácií.

Výmena energie z fotovoltiky za verejné nabíjanie zadarmo

ZSE Drive predstavila svoj najnovší program, zameraný na fyzické osoby využívajúce fotovoltiku. Práve tí môžu energiu, ktorú si uložila do virtuálnej batérie od ZSE vymeniť za nabíjanie zadarmo v celej sieti nabíjacích staníc ZSE Drive.

Náš tip
Jesenný eFleet Day Truck&Bus 2023 sa blíži. Týmto témam sa bude venovať
24. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+