MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Majitelia Tesla Model 3 sa podelili o štatistiky opotrebenia batérie

Zdravie batérie je jednou z najdôležitejších hodnôt, ktoré zaujímajú používateľov elektrických vozidiel. Každý majiteľ by určite chcel mať využiteľnú kapacitu batérie po rokoch používania vozidla na čo najvyššej hodnote. Mnohých práve degradácia batérie odrádza od kúpy elektromobilu, no je to naozaj taký strašiak? Konkrétne sa pozreli na sociálnu sieť Reddit, na ktorej sa majitelia elektromobilu Tesla Model 3 podelili o svoje štatistiky.

Fotovoltiku chce stále viac a viac ľudí

Slovenské distribučné spoločnosti už koncom mája 2023 upozorňovali na obrovský nárast záujmu o inštaláciu malých zdrojov na výrobu elektrickej energie, ako aj o ich pripojenie do distribučnej siete. Situácia sa odvtedy ešte viac vyostrila. Záujem o výrobu elektriny zo slnka dnes na Slovensku trhá rekordy. Distribučné spoločnosti uviedli, že za obdobie od januára do septembra 2023 pripojili toľko malých zdrojov elektrickej energie ako nikdy predtým.

Polestar predstavil svoj najnovší model, ktorý ohromí najmä výkonom

Švédska automobilka Polestar sa radí k tým, ktoré prinášajú na trh prémiovejšie vozidlá. Inak tomu nie je ani v prípade modelu Polestar 5, ktorý pred pár dňami oficiálne predstavili verejnosti. Na elektromobil si však musíme ešte počkať, pretože jeho príchod plánujú až v roku 2025. Čo nám však na predstavení prezradili? Polestar 5 príde na trh ako jeden z konkurentov elektrického Porsche Taycan. Okrem jeho predstavenia spoločnosť na odhalení potvrdila rok 2024 ako rok príchodu skoršie predstavených modelov Polestar 3 a 4.

Na Slovensku máme nové elektrické dodávky

BYD, jeden z najväčších výrobcov elektrických vozidiel, v ostatnej dobe svoju pozornosť čoraz aktívnejšie upiera smerom k Európe. Len pred pár dňami sa do obehu dostali správy o plánoch na vybudovanie vlastnej továrne, ktorá by mala vyrásť v Maďarsku. Teraz sa dozvedáme, že BYD má svoje plány aj so Slovenskom. V našich končinách začína s predajom elektrických nákladných modelov BYD ETM6, BYD ETH8 a BYD ETP3, ktoré sú určené pre európsky trh. Nebude to robiť priamo, ale prostredníctvom partnerského národného predajcu.

Pozreli sme na to, koľko bude stáť najnovší elektromobil od BMW

V dnešnej dobe už môžeme povedať, že automobilky začali brať prechod na bezemisnú dopravu naozaj vážne. Dôkazom sú nové elektrické modely, ktoré automobilky teraz vymýšľajú ako na bežiacom páse. Príkladom je aj BMW, ktoré len nedávno prinieslo BMW iX1, no teraz ho bude nasledovať jeho nový brat iX2. Samotné BMW zaraďuje svoj najnovší počin do kategórie Sports Activity Coupé. Novinka oproti svojmu predchodcovi mierne narástla, pričom dostala rozmery 4 554 x 1 845 x 1 590 mm. Na svet prichádza zatiaľ len jedna výkonnostná verzie, a to BMW iX2 xDrive30.

18. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+