MojElektromobil

Častokrát sa stretávame s názorom, že na trhu je príliš málo elektrických kabrioletov. V Maserati sa tomuto tvrdeniu postavili čelom a v rámci modelového radu GranTurismo / GranCabrio II. generácie predstavili nový elektromobil s tromi motormi a skladacou strechou. O novinke informoval portál automobilky Maserati.

Prechod na elektrickú mobilitu

Spoločnosť Maserati pri príležitosti 110. výročia založenia tejto automobilky z Moden prišla s nápadom zorganizovať podujatie “Deň Folgore”. Ten predznamenáva vstup značky do sveta elektrickej mobility.

Maserati GranCabrio Folgore
Maserati GranCabrio Folgore | Zdroj: Maserati

Na ňu sa Maserati vydalo v minulom roku uvedením svojich prvých čisto elektrických modelov, kupé GranTurismo Folgore a SUV Grecale Folgore, ktorý teraz doplnil kabriolet GranCabrio Folgore. Automobilka z koncernu Stellantis očakáva, že do roku 2028 bude celý modelový rad plne elektrifikovaný.

Maserati GranCabrio Folgore: Výkon a zrýchlenie

Pohľad na technické detaily prezrádza, že nový elektrický kabriolet je rovnako ako jeho uzavretá verzia GranTurismo Folgore založený na 800 V platforme. Tá hostí tri elektromotory – dva vzadu a jeden vpredu, predný motor sa pripája len v prípade potreby. Napríklad vtedy, keď chcete využiť plný potenciál vozidla na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy.

interier Maserati GranCabrio Folgore
interiér Maserati GranCabrio Folgore | Zdroj: Maserati

Systémový výkon dosahuje úroveň 560 kW (762 koní) a prostredníctvom režimu boost ho možno krátkodobo zvýšiť až na 610 kW (830 koní). Maximálna rýchlosť bola stanovená na 290 km/h.

Maserati GranCabrio Folgore: Batéria a dojazd

Akumulátor s kapacitou 92,5 kWh (využiteľná kapacita 83 kWh) je v podlahe umiestnený do tvaru písmena T (vypĺňa stredový tunel), ktorého prítomnosť prezráda technickú spriaznenosť so spaľovacou verziou Maserati GranCabrio.

Rovnako ako v prípade elektrického GranTurisma Folgore je rýchlosť DC nabíjania až 270 kW, zatiaľ čo palubná AC nabíjačka dosahuje výkon 22 kW. Výrobca sľubuje nabitie z 20 na 80 percent SoC už za 18 minút. Dojazd je udávaný na 419 až 447 kilometrov.

Mohlo by vás zaujímať:

MG Cyberster
MG Cyberster | Zdroj: MG

Konkurenciu pre taliansky trojzubec má nachystaná aj čínska automobilka s britskými koreňmi MG, ktorá už tento rok príde do Európy so svojim novým športovým modelom MG Cyberster.

Svoje želiezko do ohňa chystá aj Tesla, ktorá hovorí o skorom predstavení novej generácie modelu Tesla Roadster. Práve ten stál za vznikom automobilky, keďže išlo o prvý model v ponuke (pred vyše 15 rokmi).

Maserati GranCabrio Folgore: Cena a dostupnosť

Maserati si cení GranCabrio Folgore v základnej konfigurácii na približne 210 700 eur. To je o takmer 9 000 eur viac, ako si účtuje za kupé GranTurismo Folgore (od 202 000 eur).

Náš tip
Exkluzívne: Na okruhu sme otestovali najvýkonnejšie Porsche všetkých čias – Porsche Taycan Turbo GT
17. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+