MojElektromobil

Tesla po servise otvorí v metropole Českej republiky aj oficiálnu predajňu. Nachádza sa v areáli predajcu luxusných áut Advantage Cars. Predajňa sa má otvoriť už 4. októbra a okrem kúpy Tesla automobilov a doplnkov si tu môžete rezervovať testovaciu jazdu na Modeli 3, Modeli S a Modeli X.

Portál Svetandroida.cz sa odvoláva na pozvánku Tesly, ktorú spoločnosť posielala pri príležitosti otvorenia predajne.

Tesla otvorila predajňu v Prahe

Budova otvorená v apríli tohto roka je doteraz prvým a jediným oficiálnym zastúpením Tesly v Česku. Takmer nikto nečakal, že sa Tesle podarí po piatich mesiacoch otvoriť aj predajňu. Ešte pred pár mesiacmi bol hlavný problém v nedostatku skúsených mechanikov. Majitelia tak nebudú musieť kontaktovať zahraničných obchodníkov, ale Teslu si kúpia priamo v Prahe.

Emailová komunikácia Tesly
Oficiálna pozvánka Tesly

V Česku v súčasnosti jazdí okolo päťsto vozidiel značky Tesla. S plánovaným spustením predaja Modelu 3 vo väčšine krajín strednej a východnej Európy v budúcom roku, by sa malo toto číslo výrazne zvýšiť. Tesla otvorila predajňu v Prahe 9 – Vysočany na ulici Freyova 95/10 spolu s predajcom luxusných vozidiel Advantage Cars.

Tesla: Predaje a dotácie na Slovensku

Elon Musk, riaditeľ spoločnosti Tesla, sa nedávno na Twitteri vyjadril, že by Tesla mala čoskoro spustiť predaje aj na Slovensku. Navyše Ministerstvo hospodárstva pripravuje spustenie dotácií pre elektromobily vo výške 8-tisíc eur. Zatiaľ nie je jasné, či sa budú dotácie vzťahovať aj na Teslu, ak nebude mať oficiálne predajné miesto. Nová výzva je v štádiu príprav, takže musíme ešte počkať. Aktuálne zatiaľ poznáme odpovede na najčastejšie otázky k dotáciám pre elektromobily.

 

2. októbra 2019
Zdroj: Svetandroida.cz, Czechcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+