MojElektromobil

“Dúfam, že expandujeme na Slovensko, do Chorvátska, Srbska a väčšiny východnej Európy na začiatku budúceho roka. Konečne spravíme Nikolu Teslu hrdého tým, že prinesieme jeho automobily do jeho rodných krajín!” napísal Elon Musk na svojom Twitteri.

Zdá sa, že Musk to konečne myslí s expanziou do východnej Európy vážne.

Tesle to trvalo poriadne dlho

Napriek tomu, že nevieme, o akú formu expanzie ide, na Slovensku sa Model 3 stále nedá priamo objednať. Nevieme, či pôjde o otvorenie servisu, predajne alebo spustenie objednávok pre Model 3.

V minulosti už Musk pozitívne odpovedal na expanziu na Slovensku, no aj v tomto prípade to bola veľmi nejasná odpoveď.

Tesla nedávno otvorila servisné centrá v Prahe a vo Varšave a otvorila objednávky pre Model 3 pre niekoľko krajín východnej Európy. Slovensko však stále nemá na svojom území žiadne zastúpenie tejto kalifornskej automobilky.

Pozitívna správa je, že si Tesla nesplietla Slovensko so Slovinskom. Podľa Tweetu z 23. augusta tohto roku sú objednávky Modelu 3 už dostupné v Slovinsku, Poľsku, Maďarsku a Rumunsku.

Dúfame, že Tesla čo najrýchlejšie zvládne otvoriť pobočku u nás a v okolitých krajinách.

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+